Elektronik Creative Aurvana Live SE 399₺!

Oyun kulaklıklarına bu kulaklığı yazıyorum gülüp geçiyorlar. Kendi kayıpları.

Mantık basit pahalı olan her zaman daha iyidir.

Açıkçası 240 bin ₺ olan kulaklıkta dinledim, 80 binlikte, 3 bin ve 300₺'likte kulklık dinledim hepsinin tadı farklı ama pahalılar çok iyi denemez.

HD800 80bin ₺ olan bir ürün elimdeki 3 Bin'lik HE400SE'nin kaç katı olan bir cihaz ancak bence HE400SE çok daha güzel çalıyor.

Oyun kategorisi zaten ayrı bir kafada çok sorgulamamak gerek.

Son 1 yıldır razer mouselar dışında tüm "gaming" ürünlerinin en büyük haterlarından biriyim. Hepsi gereksiz para. Bazı istisna ürünler var ama çoğu böyle.

Garip bir şekilde razer ürünleri ülkemizde (genelde) çok uygun oluyor ve dolar karşılığından bile ucuza geldiğinden öneriyorum.

Son 1 yıldır razer mouselar dışında tüm "gaming" ürünlerinin en büyük haterlarından biriyim. Hepsi gereksiz para. Bazı istisna ürünler var ama çoğu böyle.

Garip bir şekilde razer ürünleri ülkemizde (genelde) çok uygun oluyor ve dolar karşılığından bile ucuza geldiğinden öneriyorum.
Razer mouseler konusunda katılıyorum. Adamlar güzel yapıyorsa güzel diyeceksin, kötü yapıyorlarsa kötü diyeceksin bu kadar basit. Çoğu gaming ürün çöp. İyisini almak için iyice araştırmak lazım. En güzel araştırma yeri reddit. Her konunun kendine özel yeri var. Kulakiçi kulaklıklar için iems, kafa üstü için headphones, her türlü müzik için audiophile gibi subredditler var. Klavyeler için keyboards vs vs. Bir tane konu açsan ben hangisinden almalıyım diye konunun üstadları anında yazarlar.

Türkiye'de maalesef araştırma yok denecek kadar az.

Mantık basit pahalı olan her zaman daha iyidir.

Açıkçası 240 bin ₺ olan kulaklıkta dinledim, 80 binlikte, 3 bin ve 300₺'likte kulklık dinledim hepsinin tadı farklı ama pahalılar çok iyi denemez.

HD800 80bin ₺ olan bir ürün elimdeki 3 Bin'lik HE400SE'nin kaç katı olan bir cihaz ancak bence HE400SE çok daha güzel çalıyor.

Oyun kategorisi zaten ayrı bir kafada çok sorgulamamak gerek.
Hocam bu Moondrop x Crinacle Dusk hakkında ne düşünüyorsun? Bir sonraki ay bir tane kapacağım mevcut fiyat bandındaki en iyi IEM deniyor ve açıkçası kulak üstü kulaklık kullanmak yerine küçük bir kulaklık al hem yer tasarrufu hem istediğin yere al götür.

Şimdi deniyorum ve 2000-3000TL'lik oyun kulaklıklarında daha iyi sesi. 350tl'ye almıştım. Keşke 2 tane alsaydım
Ben de ikinciyi alıp saklasam mı diyorum? Kablosu bana pek güven vermedi çünkü.

Fiyatından dolayı her türlü alınacak bir kulaklık ama mikrofonu olmadığı için oyunlarda (özellikle rekabetçi için) pek gitmez hocam. Ayriyeten mikrofonu olanlar için ideal ama.

Razer mouseler konusunda katılıyorum. Adamlar güzel yapıyorsa güzel diyeceksin, kötü yapıyorlarsa kötü diyeceksin bu kadar basit. Çoğu gaming ürün çöp. İyisini almak için iyice araştırmak lazım. En güzel araştırma yeri reddit. Her konunun kendine özel yeri var. Kulakiçi kulaklıklar için iems, kafa üstü için headphones, her türlü müzik için audiophile gibi subredditler var. Klavyeler için keyboards vs vs. Bir tane konu açsan ben hangisinden almalıyım diye konunun üstadları anında yazarlar.

Türkiye'de maalesef araştırma yok denecek kadar az.

Hocam bu Moondrop x Crinacle Dusk hakkında ne düşünüyorsun? Bir sonraki ay bir tane kapacağım mevcut fiyat bandındaki en iyi IEM deniyor ve açıkçası kulak üstü kulaklık kullanmak yerine küçük bir kulaklık al hem yer tasarrufu hem istediğin yere al götür.
Katılıyorum. Blackshark kulaklıklar çok iyi mesela ama gaming ürünler (özellikle kulaklıklar) genelde oyun için üretiliyor. Genel kullanım için performanslaı fiyatının hakkını vermiyor.

Moondrop ne kadar hocam? Pahalı değil mi?

Son düzenleme:
Ben de ikinciyi alıp saklasam mı diyorum? Kablosu bana pek güven vermedi çünkü.

Fiyatından dolayı her türlü alınacak bir kulaklık ama mikrofonu olmadığı için oyunlarda (özellikle rekabetçi için) pek gitmez hocam. Ayriyeten mikrofonu olanlar için ideal ama.

Katılıyorum. Blackshark kulaklıklar çok iyi mesela ama gaming ürünler (özellikle kulaklıklar) genelde oyun için üretiliyor. Genel kullanım için performanslaı fiyatının hakkını vermiyor.

Moondrop ne kadar hocam? Pahalı değil mi?
360$. Kargo ve vergiyi Shenzeaudio ödüyor. Satmam gereken iki üç ürün var onları satayım alacağım. Aldıktan sonrada başka bir şey kullanmayı pek düşünmüyorum.

Hocam bu moondrop X crinacle dusk hakkında ne düşünüyorsun? Bir sonraki ay bir tane kapacağım mevcut fiyat bandındaki en iyi IEM deniyor ve açıkçası kulak üstü kulaklık kullanmak yerine küçük bir kulaklık al hem yer tasarrufu hem istediğin yere al götür.

Pek bir fikrim yok açıkçası.

360$. Kargo ve vergiyi shenzeaudio ödüyor. Satmam gereken iki üç ürün var onları satayım alacağım. Aldıktan sonra da başka bir şey kullanmayı pek düşünmüyorum.

150€ üzeri sıkıntı, yazarsın Shenzhen'e 50-60 dolar gibi gösterip yunwxpress veya Yanwen ile yollar mısınız diye de ne kadar takarlar bilemem.

360 dolar olacak derken bir bakmışsın 450-500 olmuş.

Yine de sen bilirsin. Bir al geliyorsa biz de alalım. :D

Pek bir fikrim yok açıkçası.

150€ üzeri sıkıntı, yazarsın Shenzhen'e 50-60 dolar gibi gösterip yunwxpress veya Yanwen ile yollar mısınız diye de ne kadar takarlar bilemem.

360 dolar olacak derken bir bakmışsın 450-500 olmuş.

Yine de sen bilirsin. Bir al geliyorsa biz de alalım. :D
Herkes aşırı hypeledi arz talepten fiyat arttırırlarsa şaşırmam.

Değişimini iste. Yapabileceğim bir şey maalesef bulunmamakta.

Hatalı üretilmiştir kargoda zarar görmüştür. Şans işi biraz yapacak bir şey yok.

İstedim ama yapamıyoruz diyorlar satmalarına rağmen.

Satıcı bu sefer inatçı çıktı. 2. gün oldu hala daha indirim yapmadı.

Başka cihazlarda da denediniz mi? Eğer sorun hala mevcutsa büyük ihtimal kablosunda temassızlık vardır. Değişim haricinde yapılacak bir şey yok.

Şahsen denemedim ama kasanın her iki girişinde de denedim ve ses gelmedi.

Konuda detaylı bilgi sahibi değilim fakat kişisel deneyimime göre oyuncu kulaklıklarının çoğunun zaten iyi müzik dinleme kulaklığı olmak gibi bir derdi/iddiası yok. "O kadar para veriyoruz, sadece ses kasmak için mi?" diye düşünebiliriz. Ben de bu fikirdeyim. Fakat uzun süreli kullanımdaki konfor, mikrofon, batarya vs. gibi fiyatı müzik performansından bağımsız yukarı çeken başka pek çok unsur var.

Onun dışında benim siparişim de elime ulaştı. Hiç EQ ayarı yapmadan 10 dakikalık bir dinlemede bulundum. Sahnesi tüm eksenlerde Anker Q10'dan biraz daha geniş, tizler biraz daha çıtır, midler daha detaylı ve dokuluydu. Pedler kulağı daha rahat sarabilseydi daha konforlu olabilirdi. Malzeme kalitesine 5.9/10 verirdim. Q10 bozulduğunda kullanmaya başlayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı