Creative Sound Blaster 5.1 Pro Usb

ocinoglu

Hectopat
Selamlar

Eski Masaüstü-Sound Blaster Live kullanıcısı olarak Laptopa geçiş yaptıktan sonra ilk işim Creative Sound Blaster 5.1 Pro Usb almak ve Creative 5.1 ses sistemime bağlamak oldu fakat küçük bir sorum var.

Win8.1 İşletim sistemi
Bağlantılar Analog.
Creative Kurulumda sıkıntı yok, HD/BlueRay video izledim, 5.1 DTS/Dolby Digital Video-Audio Sample dinledim, hiçbirinde sorun yok.

Media Player, VLC Player, BS Player vs ile stereo müzik dinlerken- video izlerken ses Ön iki hoparlor ve center dan geliyor. Hoş değil.
Masaüstü varken Eskiden Center dışındaki 4 kanaldan gelirdi.

Ama Youtube vs explorer aracılığıyla müzik dinlediğimde sesler eskisi gibi Center dışındaki 4 kanaldan geliyor. Ben hep stereo seslerin 4 kanaldan gelmesini istiyorum. Önerileriniz nelerdir?

İyi günler

Dosya Ekleri

• DSC_0316.jpg
    DSC_0316.jpg
    225 KB · Görüntüleme: 217
Son düzenleme:
Sorununu tam anlayamadım ama içinden çıkan cd ile kurulum yapmazsan istediğin sesi alamazsın. Aynı ürün bende de var optik çıkış ile 5+1 den ses alıyorum, kaliteli ses veriyor. Fakat benim cihazda THX yazıyor. Senin cihaz ile arasında ne fark bilmiyorum.

Sorununu tam anlayamadım ama içinden çıkan cd ile kurulum yapmazsan istediğin sesi alamazsın. Aynı ürün bende de var optik çıkış ile 5+1 den ses alıyorum, kaliteli ses veriyor. Fakat benim cihazda THX yazıyor. Senin cihaz ile arasında ne fark bilmiyorum.

Bağlantım analog, biraz daha basitleştirerek yazdım. Cevap için sağol.

Denedim tabii, anlamadığım eski 20 TL lik 10 yıl öncesinin Sound Blaster' ı bu iki kanalı dört kanaldan verebilirken, 2014 yılının yeni teknolojisi nasıl yapamaz. Yeni Codec Pack mi yüklesem, Creative ile bir çakışma vs olur mu acaba?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı