Creative Sound Blaster 5.1 Vx Driver'ını Yūkleyemedim

Recep abi vazgeçtik. Abimle bayağı uğraştık. Bu kart windows 7 ile uyumlu değilmiş, ne denediysek olmadı maalesef. Anakartımın arkasındaki ses girişini kullanamıyorum. Ne yapacağımı da bilmiyorum. Kulaklığın ucu içeride kalmış hiçbir şekilde kullanamıyorum.

Anakartım; Asus M5A99X EVO.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi yaptım fakat görmüyor hiçbir şekilde. Defalarca yerinden çıkardım dikkatlice taktım yerine birdaha ama nafile. Kartın driverının setup'ına tıklıyorum error deyip kapanıyor hiçbirşey olmuyor.

Kod:
Setup is unable to detect a supported product on your system.

hatax.jpg

Dostum PCI arabirimli ses kartını nasıl aktif edeceğimi bilmiyorum ama onboard ses kartını devre dışı bıraktım. Nasıl aktif edeceğim PCı arabirimli ses kartını dostum söyler misin?

Şuradan sürücüyü indir ve kur.
Creative Worldwide Support
Model numarandan emin olmadığım için kontrol etmeli ve doğru model ile sürücüleri indirmelisin.

Ses kartının işletim sistemi ile bir uyumsuzluğu yok. Sen olayı tam olarak anlatamadın.
Yeni bir donanım algılanıyor mu algılanmıyor mu ? BIOS'da onboard olanı devre dışı bıraktın ancak PCI arabirimli donanım orada gözüküyor mu ?

Aynen öyle dostum dediğiniz gibi yaptım fakat donanım namına hiçbirşey bulmadı maalesef.

- - - Güncellendi - - -

Sağ altta ses ambleminde çarpı işareti var donanım algılanmıyor ve aygıt yöneticisinden baktığımda ise çoklu ortam ses denetleyicisinde ünlem olduğunu gördüm.Siteden birkaç driver indirdik fakat sonuç olumsuz çıktı.

Ankara'da olsaydın ben yapardım. Hemde daha önceki bahsettiğim şekli ile.
Ama Recep abi kızdığı için fazlaca birşey söyleyemiyorum:D
Şu an görüldüğü kadarıyla bilgisayarının chipset sürücüleri doğru kurulmamış olduğu için takılan cihazı görmüyorsun. Ama anlattıklarına bakılırsa sistemde ses kartın görülüyor. Tek yapacağın şey, doğru model numarası ile Windows 7 sürücülerini indirip kurabilmendi.

Haklısınız değerli üstadım iş uygulamaya gelince hafiften yandı benim kafa :)

- - - Güncellendi - - -

Abi Windows 7 64 bit benim sistem ses kartında creative sound blaster 5.1 SB0680 ise model numarası ve sūrūcū kimliğinde subsys_10011102 olarak görünüyor ama çalışmıyor.

Haklısınız değerli üstadım iş uygulamaya gelince hafiften yandı benim kafa :)

- - - Güncellendi - - -

Abi Windows 7 64 bit benim sistem ses kartında creative sound blaster 5.1 SB0680 ise model numarası ve sūrūcū kimliğinde subsys_10011102 olarak görünüyor ama çalışmıyor.
Eğer sakıncası yoksa gel senin bilgisayara temiz bi format at ve XP kur. Ben eminim ki tüm sistem tıkır tıkır çalışacaktır. Tabiiki anakart sürücülerini de kurmalısın:D
Anakart modelin ve sistemin eski ise tabii.
Ama 2 yıllık bir sistem ise o zaman Windows 7 de kalmalısın. Sanırım anakart, Windows 7 sürücülerin olması lazımdır.

Yok abi ya ne xp si :D Bütün sistem bana 4000 TL'ye maloldu. Şimdi Asus matrix alacağım 1500 tl'ye birde o var. Battlefield 4 falan var olmaz yani olmadı artık milenyum kurar Packman oynarız matrix le :D

O halde anakart sürücü CD'si ile chipset inf sürücülerini kurmalısın. Bu sürücüleri kurduktan sonra ses kartını takınca, ''yeni donanım bulundu'' ibaresini göreceksin.

Değerli üstadım aydınlatıcı bilgilerin ve sabrın için minnettarım en kısa zamanda deneyip -yani yarın- sana sonuçları yazacağım. Sonsuz teşekkürler, iyi forumlar Van'dan sevgiler. :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı