Creative Sound Blaster G3 milisaniyelik ses bozulmaları

Mecra

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, Acer marka laptopum var ve harici bir ses karti icin Creative Sound Blaster G3 aldim.
TR'de 3800 ama Amazon'dan 1100 aldim. Su an iade sorunlari yasiyorum o da ayri konu. DHL ile iade sectim ama kurye bulundugum yere cagirilamiyormus. Ben de Amazon ile iletisime gectim ve once saticiya mesaj atmam gerekiyormus.

Sorunum nedir derseniz, bu cihazi hem USB'den hem Type-C girisi ile denedim.
Muzik dinlerken milisaniyelik ses bozulmaları meydana geliyor. Mesela kadin sanatci sarkida yukselirken bir citirti araya giriyor hissediyorsunuz. Sanki yag gibi akmasi gereken bir yolda ayaginizin takilmasi gibi ve bu cok sık gerceklesiyor. Tabii bu cok bariz degil o kadar ince bozulmalar oluyor ki odaklaninca anliyorsunuz. Bu cihaz USB2.0 girisli acaba dedim USB 2.0 mi gerekir. Bende de 2.0 yok, Type-C girisine bagladim gene sorun. 192000 yerine 48000'de kullandim yine duzelmedim. Ara uzatici bir kablo kullanmiyorum. Creative uygulamasi en guncel. Firmware guncellenmis durumda. Resmen sorunlu bir cihaz diyebilirim :D

Hiç boyle bir şey beklemiyordum.

Bu cihazi kullanan var mi bilmiyorum.
Telefona Type-C ile bagladim. Telefondaki uygulamasi algilamadi. Sanirim Android guvenlik ayarlari ile ilgili olabilir ona da cok anlam veremedim.

Sizlerle paylasmak istedim.
Bu urune sahip arkadas var mı aranizda acaba :)

Arkadaslar bir ses kaydi alabildim :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konuyuda redditte actim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

DIPNOT az once farkettim kesintiler ses kaydina yansimamis.
Yani bu ses kaydini Laptopun kendi ses kartindan deneyince sorun yok ama G3 ten dinlerken sorun var.

Iade etmeye calisacagim bakalim. Iadede SIKINTI

Son düzenleme:
Arkadaşlar, Acer marka laptopum var ve harici bir ses karti icin Creative Sound Blaster G3 aldim.
TR'de 3800 ama Amazon'dan 1100 aldim. Su an iade sorunlari yasiyorum o da ayri konu. DHL ile iade sectim ama kurye bulundugum yere cagirilamiyormus. Ben de Amazon ile iletisime gectim ve once saticiya mesaj atmam gerekiyormus.

Sorunum nedir derseniz, bu cihazi hem USB'den hem Type-C girisi ile denedim.
Muzik dinlerken milisaniyelik ses bozulmaları meydana geliyor. Mesela kadin sanatci sarkida yukselirken bir citirti araya giriyor hissediyorsunuz. Sanki yag gibi akmasi gereken bir yolda ayaginizin takilmasi gibi ve bu cok sık gerceklesiyor. Tabii bu cok bariz degil o kadar ince bozulmalar oluyor ki odaklaninca anliyorsunuz. Bu cihaz USB2.0 girisli acaba dedim USB 2.0 mi gerekir. Bende de 2.0 yok, Type-C girisine bagladim gene sorun. 192000 yerine 48000'de kullandim yine duzelmedim. Ara uzatici bir kablo kullanmiyorum. Creative uygulamasi en guncel. Firmware guncellenmis durumda. Resmen sorunlu bir cihaz diyebilirim :D

Hiç boyle bir şey beklemiyordum.

Bu cihazi kullanan var mi bilmiyorum.
Telefona Type-C ile bagladim. Telefondaki uygulamasi algilamadi. Sanirim Android guvenlik ayarlari ile ilgili olabilir ona da cok anlam veremedim.

Sizlerle paylasmak istedim.
Bu urune sahip arkadas var mı aranizda acaba :)

Arkadaslar bir ses kaydi alabildim :)

Konuyuda redditte actim

DIPNOT az once farkettim kesintiler ses kaydina yansimamis.
Yani bu ses kaydini Laptopun kendi ses kartindan deneyince sorun yok ama G3 ten dinlerken sorun var.

Iade etmeye calisacagim bakalim. Iadede SIKINTI
Sorunu çözebildiniz mi? Bende g3 almayı düşünüyorum ama kronikse vazgeçeceğim ayrıca ürün ses kalitesi konusunda nasıl tavsiye eder misiniz?

Sorunu çözebildiniz mi? Bende g3 almayı düşünüyorum ama kronikse vazgeçeceğim ayrıca ürün ses kalitesi konusunda nasıl tavsiye eder misiniz?
Amazon buyuk hem parami iade etti hem urun bende kaldi.
Soyle soyleyim. Sorun yok su an ama bu kartta bug var.
Bilgisayara reset atinca duzeliyor. her zaman olmuyor ama ben bisey yaptim tamamen duzeldi diyebilirim.

TypeC baglanti ile kullaniyorum

Bence cozumu su sekilde Creative 2 uygulamasi var biri Creative
Biri Sound Blaster Command. Sitesinde var. Ama bu isimde degil. Ben onu kurdum sorun duzelmisti hic parazit olmuyordu.

Creative App For Windows (v1.15.10.00)
Bunu kurarsaniz bende sorun cikartmisti.

Sound Blaster Command for Windows
Bu ustte dedigimi kurarsaniz su an linke tiklayamazsiniz ama download sayfasinda bu isimle geciyor Sound Blaster Command kuruluyor mavi arayuz yani. Tum youtube videolari Sound Blaster Command uzerinden cekilmistir. Bunu kurdum sorun duzelmisti sdaha sonra bunu silip Creative kurdum hala sorun yok. Sanirim Sound Blaster Command gerekli bir dosya yukluyor emind egilim.

Ben ilk Creative APP yukleyince cok sorun ytasamistim.
Su an cok nadir sorun yasiyorum ayda 1 kere belki.

Kart degermi muhtesem bir kart.
Rainbow gibi oyunda nokta ses kaiyorsunuz ve ozel ayarlara sahibim. Kart gelince sizle paylasirim bana yazin yine.

Amazon buyuk hem parami iade etti hem ürün bende kaldi.
Soyle soyleyim. Sorun yok su an ama bu kartta bug var.
Bilgisayara reset atinca duzeliyor. Her zaman olmuyor ama ben bir şey yaptim tamamen duzeldi diyebilirim.

Type-C baglanti ile kullanıyorum.

Bence çözümü su sekilde Creative 2 uygulamasi var biri Creative.
Biri Sound Blaster command. Sitesinde var. Ama bu isimde degil. Ben onu kurdum sorun duzelmisti hiç parazit olmuyordu.

Creative App For Windows (v1.15.10.00)
Bunu kurarsaniz bende sorun cikartmisti.

Sound Blaster Command for Windows
Bu ustte dedigimi kurarsaniz su an linke tiklayamazsiniz ama download sayfasinda bu isimle geciyor Sound Blaster command kuruluyor mavi arayuz yani. Tum YouTube videolari Sound Blaster command uzerinden cekilmistir. Bunu kurdum sorun duzelmisti sdaha sonra bunu silip Creative kurdum hala sorun yok. Sanirim Sound Blaster command gerekli bir dosya yukluyor emind egilim.

Ben ilk Creative App yukleyince cok sorun ytasamistim.
Su an cok nadir sorun yasiyorum ayda 1 kere belki.

Kart değer mi muhteşem bir kart.
Rainbow gibi oyunda nokta ses kaiyorsunuz ve ozel ayarlara sahibim. Kart gelince sizle paylasirim bana yazin yine.

Çok sağ olun hocam uzun zaman sonra cevap veriğiniz için. Müzik başarımı nasıl basları vesaire hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok sağ olun hocam uzun zaman sonra cevap veriğiniz için. Müzik başarımı nasıl basları vesaire hocam?
Asla kulak ustu alip paranizi cop etmeyin :D
Ben zamaninda kulak ustu kulaklik alacaktim Steelseries olsun Logitech olsun Corsair olsun Razer olsun tonla kronik sorunu var.

Kulak ici kulaklik kullaniyorum JBl quantum 50 var 700 tl aldim muhtesem bir kulaklik kulagin icini mantar gibi tasarimi sayesinde tamamen dolduruyor ve dis sesi bloke ediyor ses seviyesi super. Hayatim boyu bir daha kulak ustu kulaklik almam.

Creative gelince muhtesem bisey.
Simdi bunda sistem soyle bir ses modu birde ekolayzier var.
Ses modunda oyunu ayarlayip ekolayziordan ince ayar yapilabiliyor. Ekolayzirdaki en ufak bir etki sese yansiyor bos degil yani.
Sesler cok basarili. Akustik engine bolumunde 4 ana ayar var.

Crystelizer bu sesi netleme
Surron cevresel ses sistemi
Bass
dialog
Smart valume

Smart valume mesela ses seviyesini inanilmaz arttiriyor bozmadan.
Birde ianailmaz ozellikleri var Night ve Loud modu var.

Mesela Night modu yakin sesleri arttiriop uzak sesleri azaltiyor oyunlar icin kullanilabilir.
Bu ozellik rainbow oyununun kendisinde var ama bu mod sayesinde bu ozelligi diger oyunlarda kullanabilirsiniz. Surrond sistemi kapatiyorum ben onu kapayinca ses sterio olarak oyunlarda inanilmaz basarili tam ses nerede nokta anliyorsunuz.

Cok fazla mod var ses ve ekolayzirsda istedinizi kullanirsiniz.

Ben G6 olani almayi dusunyorum. Her kusurusuna degecek bir urun.
Benim elde ettigim tecrube SURROND modu kapattiginizda oyunlarda ses tam nerden geldigi nokta isabet alnliyorsunuz ama film izlerken bu modu acabilirsiniz. Ayrica telefondada kullanabiliyorsunuz bu cihazi.

Ben omrumde boyle kalityeli sesler duymadim.
kesinlikle alind erim ben 1000 tl almistim hersey dahil

Asla kulak ustu alip paranizi cop etmeyin :D
Ben zamaninda kulak ustu kulaklik alacaktim Steelseries olsun Logitech olsun Corsair olsun Razer olsun tonla kronik sorunu var.

Kulak ici kulaklik kullaniyorum JBl quantum 50 var 700 tl aldim muhtesem bir kulaklik kulagin icini mantar gibi tasarimi sayesinde tamamen dolduruyor ve dis sesi bloke ediyor ses seviyesi super. Hayatim boyu bir daha kulak ustu kulaklik almam.
Bende steelseries arctis prime kullanıyorum hocam inanılmaz bir kulaklık müzikler anakartın kendi ses yongasında bile güzel ancak bu ürünü her ne kadar 32 ohm olsada beslemek çok zor oluyor bu yüzden kaliteli bir ses kartı arıyordum g3 almaya karar verdim. Bu kulaklığı iyi besleyebilirsen çok iyi bir müzik başarımı elde ettiğini söylüyor herkes. Bide bu arctis prime aslında arctis nova pronun sürücülerini kullanıyor ama ondan farklı olarak kutu içinde harici dac ile gelmiyor bu yüzden beslenemiyor.
Bu videoda burak şolt bahsediyor hocam mesela.

Ben G6 olani almayi dusunyorum. Her kusurusuna degecek bir urun.
Bende g6 baktım hocam ama bütçe olarak beni çok aşıyor g3 alacağım.

Bende steelseries arctis prime kullanıyorum hocam inanılmaz bir kulaklık müzikler anakartın kendi ses yongasında bile güzel ancak bu ürünü her ne kadar 32 ohm olsada beslemek çok zor oluyor bu yüzden kaliteli bir ses kartı arıyordum g3 almaya karar verdim. Bu kulaklığı iyi besleyebilirsen çok iyi bir müzik başarımı elde ettiğini söylüyor herkes. Bide bu arctis prime aslında arctis nova pronun sürücülerini kullanıyor ama ondan farklı olarak kutu içinde harici dac ile gelmiyor bu yüzden beslenemiyor.
Bu videoda burak şolt bahsediyor hocam mesela.

Bende g6 baktım hocam ama bütçe olarak beni çok aşıyor g3 alacağım.
Hocam ses kartını aldınız mı? Aldıysanız prime + g3 kombinasyonu nasıl bir performans veriyor. Bugünün fiyatıyla 3600 TL gibi bir fiyata geliyor ikisi, sizce almaya değer mi?

Geri
Yukarı