Elektronik Creative Sound BlasterX G6 2400TL

Philips SHP9500'da ses kalitesine ve netliğine etkisi olur mu? Bilen birisi lütfen yardımcı olsun.
@Godsume

Tabii ki olur, ama daha üst seviye bir kulaklığa geçme niyetiniz yoksa pek de gerek yok.

ASUS Maximus XIII Hero anakartım var. Yine de alınır mı?

Standart bir kullanıcıysanız gerek yok. Ama anakartın üstündeki ses yongasıyla ses kartı arasındaki fark tartışılmaz.

Hocalarım biraz konuyu hortlatmış gibi oluyorum ama sadece oyun oynayan ve Spotify'dan çoğunlukla müzik dinleyen birisi için ses kartına gerek var mı? Laptop kullanıyorum. Beyerdynamic MMX150 veya DT990 Pro almayı düşünüyorum ayrıca hangisini önerirsiniz?

Spotify’dan dinlediğin ve vazgeçmediğin sürece aldığın ekipmanlar boş. DT990 Pro, ses kartı ve FLAC ses dosyası ile dünyan değişir, bu zamana kadar müzik dinlememişim dersin. FLAC Edinemiyorsan Deezer veya Apple müzik de olur. 990 Pro alırsan ses kartı şart. 80ohmluk modeliyle bile anakart üzerinden tam verim alamazsın.

Spotify’dan dinlediğin ve vazgeçmediğin sürece aldığın ekipmanlar boş. DT990 Pro, ses kartı ve FLAC ses dosyası ile dünyan değişir, bu zamana kadar müzik dinlememişim dersin. FLAC Edinemiyorsan Deezer veya Apple müzik de olur. 990 Pro alırsan ses kartı şart. 80ohmluk modeliyle bile anakart üzerinden tam verim alamazsın.
Anlıyorum hocam eğer Deezer'in sağladığı kalite daha yüksek ise ona da geçebilirim. Pekala çok fazla FPS oyunu daha doğrusu oyun da oynayan birisiyim, MMX150 mi yoksa 990 Pro mu almak daha mantıklı sizce? Ayrıca şu an önerdiğiniz bir ses kartı var mıdır?

Arkadaşlar Creative'e konuyla ilgili mail atmıştım. Birkaç bilgi ( Fatura ve seri numarası ) istedikten sonra videoyu ilgili birime aktarıp cevabı paylaşacaklarını söylediler. Dönüş yaptılar ve bunun bir sorun olduğunu, amazonla iletişime geçip iade etmem gerektiğini söylediler. Ürünü geri gönderdim.

Arkadaşlar, oyuncu kulaklığı var elimde Corsair HS50 Pro ve Void Elite Surround, iki modelinde oyunlardaki performansından memnun değilim, anakartım Gigabyte B550m sd3h, sanırım ALC887 ses kartım var, jax girişli kullanmak istiyorum cihazlarımı, bana PCİe girişli ses kartı önerir misiniz, G6 bakıyordum USB istemediğim için vazgeçtim.

Eğer ses kalitesi isterseniz Tempotec Sonata HD Pro alın arkadaşlar. Ha G6 kötü değil fakat daha ucuza daha iyileri var.

Ha bu arada bende hem Samsung Type-C dongle var hem sonata var arasındaki temel fark Samsung'da tizler bastırılmışken sonata da tizler açılıyor. Çok büyük bir fark gibi durmayabilir ama emin olun belirgin bir fark var. Kulaklığım Sennheiser HD58X. Harici DAC/AMP almak çoğu kulaklıkta anakarta göre ses kalitesini arttıracaktır ama elinizde Snopy, Logitech gibi "gaming" bir kulaklık varsa adam gibi bir kulaklığa geçmek DAC/AMP almaktan daha fazla ses kalitesi getirecektir. Ona göre harcama yapın.

Uzun lafın kısası ses kalitesi arttırma yönünden kulaklık>>>>>DAC/AMP

Son düzenleme:
Eğer ses kalitesi isterseniz Tempotec Sonata HD Pro alın arkadaşlar. Ha G6 kötü değil fakat daha ucuza daha iyileri var.

Ha bu arada bende hem Samsung Type-C dongle var hem sonata var arasındaki temel fark Samsung'da tizler bastırılmışken sonata da tizler açılıyor. Çok büyük bir fark gibi durmayabilir ama emin olun belirgin bir fark var. Kulaklığım Sennheiser HD58X. Harici DAC/AMP almak çoğu kulaklıkta anakarta göre ses kalitesini arttıracaktır ama elinizde Snopy, Logitech gibi "gaming" bir kulaklık varsa adam gibi bir kulaklığa geçmek DAC/AMP almaktan daha fazla ses kalitesi getirecektir. Ona göre harcama yapın.

Uzun lafın kısası ses kalitesi arttırma yönünden kulaklık>>>>>DAC/AMP
Sadece oyun oynuyorum hocam, öneriniz nedir, Anakartımda sadece USB girişleri var Type-C yok.

Sound Blaster X3 ya da X4 çok daha kaliteli ve yüksek Ohm'lu headsetleri çok rahat besliyor. Özellikle Sennheiser'ya da beyerdynamic tarzı kullanıyorsanız tavsiye ederim. Ben X4 siparişi geçeceğim mümkün olduğunda çünkü fiyatlar daha da uçmadan almak istiyorum. Şu an GSP300 kullanıyorum ve memnunum.

External ses kartının önemini anlamak için kesinlikle o çıkış güçlerini kaldıracak kulaklıklar ve ses dinamiği iyi oyunlar ya da sıkıştırılmamış video ve müzik dosyaları lazım. Yoksa farkı en pahalı ses kartında bile anlayamazsınız. İşin sadece yarısı ses kartı ya da DAC, diğer yarısı headset.

Geri
Yukarı