Çözüldü Critical process died mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

bectaf

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar

1 sene önce bilgisayar topladım, 6 ay sıkıntısız kullandıktan sonra her gün 2-3 saat kullandıktan sonra "crıtıcal-process-dıed) adlı mavi ekran hatasını aldım, daha sonra bu sıklaştı ve 30 dakikalara kadar düştü. Ben önce ekran kartından sandım sorunu çünkü ekran kartımın fanı dönmüyor, AMD Radeon Software'den fan ayarını yapıp fanı döndürdüm ama bilgisayarı açıp kapatınca bu ayar sıfırlanıyordu. Her neyse, zaten sorun ekran kartının fanından değilmiş. Daha sonra HD Tune'dan disk taraması yaptım, harddiskte sıkıntı yok. RAM taraması yaptım, ayrıca donanım olarak da RAM'lerimi söküp taktım ve her iki RAM'i de birini çıkartım tek RAM olarak denedim ama sorun RAM'lerde de değil. Daha sonra dün bilgisayara format attım, dedim belki yazılım, driver vs sıkıntısı vardır yok, yok, yok. Yine düzelmedi. Denemediğim çözüm kalmadı, artık ne yapacağım bilmiyorum. Saçlarım döküldü stresten. Bilgisayarın özelliklerini ve minidump dosyalarımı paylaşağım, yardımcı olacak kişiye şimdiden teşekkür ederim, Allah razı olsun.

özellik 2.PNG

Özellik1.PNG

Çözüm
Bir sorun olup olmaması kullandıkça anlarsınız. Eğer sorun yaşarsanız buraya mesaj yazarsınız ya da yeni bir konu açarsınız.

1615620024699.png

Bu attığım ekran görüntüsü senin minidump içerisinden çıktı. İngilizcen az çok varsa diskte hata oluştu diye bir anlam çıkıyor. O yüzden direkt disk testlerini istemiştim.
O kullandığın HDD'ye HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap ve ve "health" sekmesini paylaş. HD Sentinel yazılımı ile sağlık derecesini ve S.M.A.R.T verilerini paylaş.

Dosya Ekleri

• Error Scan.PNG
    Error Scan.PNG
    64,8 KB · Görüntüleme: 33
  • Health.PNG
    Health.PNG
    66,5 KB · Görüntüleme: 38
  • Sağlık.PNG
    Sağlık.PNG
    71,9 KB · Görüntüleme: 32
  • Smart.PNG
    Smart.PNG
    101,4 KB · Görüntüleme: 37
Yok gibi gözüküyor.

Sadece "error scan" testini "qucik scan" kapalı bir şekilde yapın.

Mavi ekran aldığınızda sadece bu HDD sisteme takılıydı değil mi? Çünkü disk kaynaklı birkaç mavi ekran almışsınız.

Yok gibi gözüküyor.

Sadece "error scan" testini "qucik scan" kapalı bir şekilde yapın.

Mavi ekran aldığınızda sadece bu HDD sisteme takılıydı değil mi? Çünkü disk kaynaklı birkaç mavi ekran almışsınız.
Evet HDD vardı. Ben HD Tune testini hızı kapatıp yapmıştım ama yine temiz çıkmıştı, mavi ekran hatası 2 gündür almıyorum, yani SSD takıp format attığımdan beri. Sorun HDD' de çıkıp, HDD' in testlerde temiz çıkması çok tuhaf. Neyse önemli olan mavi ekran almamam, sorun çözüldü ama kafamdaki tek soru şu; ben SSD taktım, sistemi ona kurdum, sorun yaratan HDD' yi de D olarak kurdum bir sorun olur mu?

Bir sorun olup olmaması kullandıkça anlarsınız. Eğer sorun yaşarsanız buraya mesaj yazarsınız ya da yeni bir konu açarsınız.

1615620024699.png

Bu attığım ekran görüntüsü senin minidump içerisinden çıktı. İngilizcen az çok varsa diskte hata oluştu diye bir anlam çıkıyor. O yüzden direkt disk testlerini istemiştim.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı