CRITICAL_PROCESS_DIED hatası

m4squ3

Femtopat
Monitörüme görüntü gelmediği için ilk önce farklı bir HDMI kablosuyla kasayı televizyona taktım televizyonda görüntü alabildim fakat görüntü sürekli gidip geliyordu sürücü problemi olduğunu varsayıp sistemi güvenli modda açtım bu sefer görüntü problemi sadece güvenli modda çalışırken ortadan kalktı sonra aptallık edip ekran kartını ve RAM'leri çıkarıp takıyım belki düzelir dedim bilgisayarı başlattığımda tam onarım başlattı bilgisayarınız yeniden başlatılacaktır dedi ardından "crıtıcal_process_dıed" hatası aldım artık güvenli modda bile açamıyorum.

Windows'u sıfırlamaya çalıştım fakat "bilgisayarınız sıfırlanırken bir sorun oluştu. Hiçbir değişiklik yapılmadı" hatası verdi.
Format mı atmalıyım?
Bu mavi ekran problemi ekran kartını ve RAM'leri çıkarıp taktığım için mi alıyorum bilemedim.

Sistem:
İtopya Cherry-star hazır kasa.
• Ryzen 5 3600.
• ASUS TUF Gaming X3 RX 5700 XT OC (Evo olmayan)
• G.Skill 32 GB (2x16 GB) Ripjaws V kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM.
• Thermaltake V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB fanlı midtower Gaming kasa.
• ASUS B450M Dragon 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX anakart.

Bu hatayı sürekli veriyor Windows'a giremiyorum bile bu dosyayı nasıl bulabilirim?

Güvenli moda girmeyi tekrar dene, orada bulabilirsin.

Bu rehberi uygula ve sonucun fotoğrafını paylaş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu rehberi uygula ve sonucun fotoğrafını paylaş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaki benim çok takılmayın oraya XD
Biraz geç oldu ama anca zaman bulabildim.

Windows'un troubleshooting bölümünden komut istemini açıp Windows'u düzeltme imkanım var mı? Yoksa dümdüz format mı atmam gerekiyor?

Güvenli moda girebilsem bile sürücüleri silemiyeceğimi düşünüyorum da

Son düzenleme:
Eğer bilgisayar hiç açılmıyorsa şu yöntemi bir dene, her şey açıklanıyor. Girebiliyorsan, dump dosyalarını tekrar paylaşmayı dene.
Rehber: Windows 10 Hatalarını Çözmek İçin SFC Aracı Nasıl Kullanılır? - Technopat

Attığın linkten kodu yazdım fakat bende System Reserved ve Windows bölümü disklerimde gözükmüyor.
Elimde win 10 iso dosyası yüklü flaşbellek var onla onarım yapabiliyor muyum? Yoksa kurtarma sürücüsü mü oluşturmam gerek? Yada Windows'u sıfırlama bölümünden dosyaları tutarak bulut üzerinden Windows yeniden indirme yapabilirim ama sürücüleri siler sorunumu çözer mi bilemiyorum.
Mavi ekranın fotoğraflarını paylaşıyım dedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı