Windows 10 CRITICAL_PROCESS_DIED hatası

Babayaga11

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba 2 gün önce gece bir uygulama indirmiştim. Ondan sonra bilgisayarda bir sıkıntı yaşadığım için sistemi geri yükleme yapmıştım ve o gece işlerimi halletmeme yardımcı olmuştu. Hiçbir sıkıntısı yoktu bilgisayarın. Dün sabah açtığımda ise bu hatayla karşılaştım. Cihazınız bir sorunla karşılaştı. Dünden beri 100 tane video izleyip denememe rağmen hiçbir şey değişmedi. Sorun hala devam ediyor. Sorun giderme ekranına geri yüklemeye basıyorum yapılmıyor. Sıfırlama yapmaya çalışıyorum oda yapılmıyor. İçinde önemli dosyalarım var bunu nasıl halledebilirim çok yardımınız lazım. Ve ek olarak o gece Windows güncelleme gelmişti onu yapıp kapatmıştım.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    258,1 KB · Görüntüleme: 16
  • image.jpg
    image.jpg
    140,4 KB · Görüntüleme: 21
Dosyaları kurtarmak basit, bir USB'ye "Linux Ubuntu ISO" flash edip bilgisayarı başlatırken sırayı USB'ye alıyorsunuz ve Live boot diyorsunuz.

Sonra önünüze normal bir masaüstü gelince bilgisayardaki diğer diskleri görebileceğiniz bir dosya Explorer'i açıp /dev/sda'daki disklerden size ait diskleri buluyorsunuz.
Dosyalarınızın konumlarını eğer biliyorsanız direkt o konumlara gidip hepsini kopyalayıp başka bir USB'ye yapıştırınca veriler kurtarılmış oluyor.

USB'den Linux ile boot etmek zor geliyorsa veya USB bellek yoksa, Windows'un kurtarma ekranından da "gelişmiş seçenekler"in altında Komut istemi veya Dosya Gezgini çalıştırabilirseniz aynı üstte anlattığım şekilde dosyaların konumuna gidip hepsini kopyalayıp bir şekilde harici bir depolama aygıtına kopyalayabilirsiniz.

Eğer bu iki seçenekten birisi uygunsa detaylarını yanıt olarak yazabilirim

Ben bu hatayı genelde overlock yaptığımda voltaj ile ilgili problem olduğunda alıyorum. Eğer hız aşırtma yaptıysan kaldırarak dener misin?
Nasıl kapanıyor bu ekranda ? Açmadım ama bakalım belki çözümü olur

Dosyaları kurtarmak basit, bir USB'ye "Linux Ubuntu ISO" flash edip bilgisayarı başlatırken sırayı USB'ye alıyorsunuz ve live boot diyorsunuz.

Sonra önünüze normal bir masaüstü gelince bilgisayardaki diğer diskleri görebileceğiniz bir dosya Explorer'i açıp /dev/sda'daki disklerden size ait diskleri buluyorsunuz.
Dosyalarınızın konumlarını eğer biliyorsanız direkt o konumlara gidip hepsini kopyalayıp başka bir USB'ye yapıştırınca veriler kurtarılmış oluyor.

USB'den Linux ile boot etmek zor geliyorsa veya USB bellek yoksa, Windows'un kurtarma ekranından da "gelişmiş seçenekler"in altında komut istemi veya Dosya Gezgini çalıştırabilirseniz aynı üstte anlattığım şekilde dosyaların konumuna gidip hepsini kopyalayıp bir şekilde harici bir depolama aygıtına kopyalayabilirsiniz.

Eğer bu iki seçenekten birisi uygunsa detaylarını yanıt olarak yazabilirim.

2. çözüm kesinlikle deneyebileceğim bir şey özel bir iletişim adresiniz varsa konusmak isterim yasak değilse.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    208,2 KB · Görüntüleme: 18
2. çözüm kesinlikle deneyebileceğim bir şey özel bir iletişim adresiniz varsa konusmak isterim yasak değilse.

2. fotoğraftaki "gelişmiş seçenekler"den gidip "güvenli mod"da başlatmayı deneyin, eğer aynı CRITICAL_PROCESS_DIED hatası geliyorsa benzer başka bir yaklaşım deneyeceğiz. Ayrıca bu anı videoya alırsanız hangi aşamada mavi ekran geldiğini daha kolay anlayabilirim

2. fotoğraftaki "gelişmiş seçenekler"den gidip "güvenli mod"da başlatmayı deneyin, eğer aynı CRITICAL_PROCESS_DIED hatası geliyorsa benzer başka bir yaklaşım deneyeceğiz. Ayrıca bu anı videoya alırsanız hangi aşamada mavi ekran geldiğini daha kolay anlayabilirim.

Güvenli moddada aynı hatayı alıyorum. Sonra diğer yüklediğim resme atıyor. Gelişmiş seçeneklerde başlangıç onarmayı denediğimde SRT hatası veriyor resimde gördüğünüz gibi.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    166,8 KB · Görüntüleme: 5
  • image.jpg
    image.jpg
    248,6 KB · Görüntüleme: 3
  • image.jpg
    image.jpg
    217,2 KB · Görüntüleme: 5
  • image.jpg
    image.jpg
    228,6 KB · Görüntüleme: 8
System32 komple silinmiş heralde, güvenli modda bile başlayamıyorsa muhtemelen zararlı bir yazılım veya disk hatasından dolayı sistem dosyaları tamir edilemeyecek seviyede corrupt edilmiş. Bu durumda 16gb'lık boş bir USB bellek bulup, başka bir laptop kullanarak ona Windows veya Linux ISO'su flash'lamanız gerekiyor. Bu adımı google'da aratırsanız videolu adım adım nasıl yapılacağı gösteriliyor.

iso'yu yazdırdıktan sonra yanıt verin, devam edelim

İçindeki dosyaları kurtarma şansım yok mu?

System32 komple silinmiş herhalde, güvenli modda bile başlayamıyorsa muhtemelen zararlı bir yazılım veya disk hatasından dolayı sistem dosyaları tamir edilemeyecek seviyede corrupt edilmiş. Bu durumda 16 GB'lık boş bir USB bellek bulup, başka bir laptop kullanarak ona Windows veya Linux ISO'su flash'lamanız gerekiyor. Bu adımı Google'da aratırsanız videolu adım adım nasıl yapılacağı gösteriliyor.

ISO'yu yazdırdıktan sonra yanıt verin, devam edelim.

Zaten amaç o. iso'yu yazdırdıktan sonra USB'den çalışan bir "geçici" işletim sistemi aracılığı ile diskte kalan dosyalara erişim sağlayacağız çünkü başka türlü kolay erişim imkanı yok şu an, windows başlamıyor bile.

Zaten amaç o. ISO'yu yazdırdıktan sonra USB'den çalışan bir "geçici" işletim sistemi aracılığı ile diskte kalan dosyalara erişim sağlayacağız çünkü başka türlü kolay erişim imkanı yok şu an, Windows başlamıyor bile.

Çok saçma ya format atmadan çözümü olmaması Windows güncellemesinden sonra olmuştu. Windows 10 pişmanlık ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı