CRITICAL_PROCESS_DIED mavi ekran hatası

Candenizz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

2 gün önceye kadar bilgisayarımda hiçbir sıkıntı yoktu bir şey yüklemedim, indirmedim, silmedim fakat sık sık mavi ekran hataları vermeye başladı. İlk olarak kilit ekranında parolayı girdikten sonra "VIDEO TDR FAILTURE" hatası vermeye başladı, ekran durmadan kapanıp açılıyordu ve yeniden başlatıyordu. Daha sonra "CRITICAL PROCESS DIED" hatası vermeye başladı ve bilgisayar hiç açılmıyordu, kurtarma menüsünde Güvenli Mod'u bile açamıyordum. Daha sonra format attım ve tüm Driver'ları kurdum sonra "Driver IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" hatası almaya başladım. Ekran kapanıp açılıyor ve bilgisayar yeniden başlatıyor kendini, ben de Aygıt Yöneticisi'nden harici ekran kartımı devre dışı bıraktım. Şu an hiçbir sıkıntı yok ama bu sorunun nedeni nedir öğrenmek istiyorum. Format attıktan sonra minidump klasöründe tek bir dosya var, ona da buradan ulaşabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

tüm Driver'ları kurdum
Nereden kurdunuz?

Windows 10 1909 kullanın.
DDU rehberini kullanıp güncel GPU sürücülerinizi yükleyin.
Logitech cihazlarını ve yazılımlarını kaldırın.
Sıcaklıkları kontrol edin. Donanımsal bakım yapılmadıysa bu sene içerisinde yaptırın.

@Enes3078 @Bora Dere hocalarım, sizler de bir bakabilir misiniz?
Murat hocam bakmış zaten, bizim bakmamıza gerek kalmamış.

Eğer birilerini etiketlemeden önce bilgili birisinin konuya baktığını görürseniz etiketlemeyin bence. Hem birden fazla kafadan ses çıktığı için konu karışır hem de önceden mesaj yazan kişiye ayıp olur.

Nereden kurdunuz?

Windows 10 1909 kullanın.
DDU rehberini kullanıp güncel GPU sürücülerinizi yükleyin.
Logitech cihazlarını ve yazılımlarını kaldırın.
Sıcaklıkları kontrol edin. Donanımsal bakım yapılmadıysa bu sene içerisinde yaptırın.
Windows 10 2004 sürümünü kullanıyorum ayarlar kısmından kendisi otomatik güncelledi driverleri GPU sürücüsünde sıkıntı var Windows 10 uyumlu sürümü yok. Logitech mouse kullanıyorum onun programı var sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı