Çözüldü CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

dynundx

Decapat
Daha fazla  
İlk kez karşılaştım neden olduğunu bilmiyorum.
Msi B550-A PRO
Ryzen 5 3600.
XPG 3000 MHz 16 GB RAM.
Samsung 970 EVO Plus 500GB M.2 SSD (Windows bunda kurulu)
Samsung 860 EVO 250GB SATA SSD.
XFX AMD Radeon RX 570 4 GB.
Windows 10 Home Single Language 64 Bit.
Sebebini merak ettim yardımcı olursanız sevinirim :)
Minidump linki;

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-06-12 at 21.58.15.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-12 at 21.58.15.jpeg
    138,1 KB · Görüntüleme: 19
Çözüm
Şu an deneyebileceğim bir PC yok çevremde ama SATA hard diskim var ayrıyeten sökmüştüm bilgisayarın içinden onu takıp denesem sorunun anakartta olup olmadığını anlayabilir miyiz hocam?

Sorun anakartta olsa diğer diskte de aynı sorun gözükürdü. Farklı SATA kablosu ve farklı kabloyla denediğinize göre geriye bir tek disk ile ilgili bir donanım arızası kalıyor.
Sanal Belleği devre dışı bırakın.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyip, en son WHQL sürümü kurun.

HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan gerçekleştirin. Sonuçlara ek olarak Health sekmesini paylaşın.

HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan gerçekleştirin. Sonuçlara ek olarak Health sekmesini paylaşın.
Tamamdır hocam işlemleri yapıp bilgi vericem.

Bu d diski 860 evo sata'nın D diski
Ekran Görüntüsü (16).png
Ekran Görüntüsü (15).png

Bu 970 evo plusın C diski
Ekran Görüntüsü (17).png
Ekran Görüntüsü (18).png

@LSD

Son düzenleme:
Güzel, sorunun Disk kaynaklı olduğu kesinleşmiş oldu. NVMe disklerde genellikle Health sekmesi gözükmez ki sizde de öyle olmuşa benziyor. HD Sentinel ile her iki disk için de Genel Bakış ve S.M.A.R.T verilerini paylaşın. Ardından gereken adımları yazacağım.

Güzel, sorunun Disk kaynaklı olduğu kesinleşmiş oldu. NVMe disklerde genellikle Health sekmesi gözükmez ki sizde de öyle olmuşa benziyor. HD Sentinel ile her iki disk için de Genel Bakış ve S.M.A.R.T verilerini paylaşın. Ardından gereken adımları yazacağım.
Buyrun hocam 860 evoEkran Görüntüsü (19).pngEkran Görüntüsü (20).png

970 evo plusEkran Görüntüsü (21).pngEkran Görüntüsü (22).png
Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

970 Evo Plus'ta bir sorun gözükmüyor, onu geçiyorum.

860 Evo'da Health sekmesinde gözüken Interface CRC Error Count sorununa gelelim. HD Sentinel zaten ne olduğundan bahsetmiş. Bu hata anakart ile disk arasında bir veri akışı problemi yaşandığı zaman ortaya çıkar. Çoğunlukla kablo ile alakalı olur. Farklı bir kablo ile hala Health sekmesinde hata gözüküyor mu diye kontrol etmekle başlayabilirsiniz. Eğer sorun kablo ile alakalı değilse farklı bir Porta takıp deneyin. Sonuçlardan haberdar edin.

970 Evo Plus'ta bir sorun gözükmüyor, onu geçiyorum.

860 Evo'da Health sekmesinde gözüken Interface CRC Error Count sorununa gelelim. HD Sentinel zaten ne olduğundan bahsetmiş. Bu hata anakart ile disk arasında bir veri akışı problemi yaşandığı zaman ortaya çıkar. Çoğunlukla kablo ile alakalı olur. Farklı bir kablo ile hala Health sekmesinde hata gözüküyor mu diye kontrol etmekle başlayabilirsiniz. Eğer sorun kablo ile alakalı değilse farklı bir Porta takıp deneyin. Sonuçlardan haberdar edin.
Tamamdır hocam şu an deneyemem ama yarın boş bi vaktimde deneyip bilgi veririm.Sorunu bulduğumuza göre çözüldü olarak işaretleyebilir miyiz ?

Hocam selam farklı bir SATA kablosuyla denedim ama.

Eki Görüntüle 1418624

Hala 209 hata görünüyor. Program bugda kalmış olabilir mi? Ya da sorun kablodaysa direkt düzelmesi mi gerekiyordu.
Sorun kabloda diye bir şey demedim ben. Çoğunlukla kablo da olur dedim. Sorun SATA Port'unda da olabilir, Diskin veya anakartın kendisinde de olabilir. Farklı bir SATA Portuna takıp deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı