CRT Monitörde Stuttering Sorunu

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Önce sistemimi tanıtayım; Athlon II X3 435 AM3 2.9Ghz işlemci, Gigabyte MA785GT-UD3H 785G + SB710 anakart, HIS HD5770 ekran kartı, Kingston 4 GB DDR3 1333Mhz CL9 ram ve Aerocool Vx-9 High Power 460W PSU'lu kasam var.

Böyle bir sisteme rağmen 98'de aldığım 15" CRT monitörümü kullanmak zorundayım bir süre. Size sormak istediğim ekran kartıyla monitör arasında bir uyum sorunu olabilir mi? Örneğin Fifa 12 oynuyorum bilgisayarımda ancak düşük ayarlarda bile "stuttering" denilen, "lag" benzeri bir olayla karşılaşıyorum. Acaba monitör ekran kartını kaldıramıyor da, monitör mü az geliyor ekran kartına? Böyle bir durum var mı?

FIFA 12 ile çok sorun yaşayan kişi var. Fakat bahsettiğiniz sorun tam olarak nasıl, görmek lazım. Örneğin VSync’i devreye sokup öyle deneyin. İşletim sisteminizin de Windows 7 64 Bit olduğunu umuyorum. Monitörün çözünürlüğü de önemli burada.

Şu da var: ekran kartından çıkan görüntüler dijital sinyal olarak çıkar. Siz şimdi CRT kullanınca sinyal analoğa dönüştürülüyor. Bu da takılmaya neden olabilir, bir ihtimal. DVI veya HDMI üzerinden bir LED LCD monitör bağladıktan sonra sonuca bakın. Sorun devam ediyorsa daha derin bir inceleme yapalım.

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı