CRTICAL_STRUCTURE_CORRUPTED mavi ekran hatası

PAFF5

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 1 ay önce aynı olay başıma geldi ama yeniden başlattıktan sonra hiçbir sorun yaşamadığım için kafama takmadım. Bugün tekrar mavi ekran aldım ve sormaya karar verdim. İlk mavi ekranda CRTICAL_STRUCTURE_CORRUPTED mesajı aldım. Bu sefer CRITICAL_PROCESS_DIED hatası ile karşılaştım. Dump dosyalarını yüklüyorum. Mavi ekrandan sonra SFC /scannow komutunu çalıştırdım fakat hiçbir sorun bulmadı.

Sistemim;
Ryzen 5 3600 (1.1v 4.2GHz)
B450M Mortar Max.
MSI 1050 Ti.
2*8 Patriot Viper 3200MHz RAM.
Patriot Burst 120GB SSD.

Dump; Dump.zip

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
DISM Aracıyla Windows 10 Onarma Rehberi - Technopat DISM komutlarını uygula.

BattlEye Kaldır.

Tekrar scannow yap.

Disklerinin Health sekmesini paylaş.

RAM ile alakalı kesinlikle bir hata var Memtest yap. Memtest86 ile Bozuk RAM Testi - Technopat

Logitech Joystick'i bilgisayardan çıkart.

HWiNFO kaldır.

MSI Afterburner kaldır.
Mem testi başlattım, bittiğinde sonucu aticam. Diğer programlardan sadece afterburner kullanıyorum. Sistemi alalı yaklaşık 1 ay oluyor. İlk windows kurduğumda sistem durmadan mavi ekran veriyordu her çözümü denedim fakat bir sonuca ulaşamadım. Yeni bir ssd aldım ve arkadaşım benim için Windows USB'si hazırladı. Bunları kullanarak kurulum yaptığımda hiçbir sorunla karşılaşmadım. 2 haftadır sorunsuz kullanıyordum. (Windowsun kendi ram testi ile 1 2 kere test ettim bir sorun çıkmadı) Bu test ile kesin emin olabilirim galiba.

Dosya Ekleri

• IMG-20210426-WA0012.jpg
    IMG-20210426-WA0012.jpg
    92,9 KB · Görüntüleme: 29

Geri
Yukarı