Cru 60 Hz'lik monitörü 120 Hz yaptıktan sonra "Out Of The Range" Hatası

sezo_0335

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Asus Vs228
Abrika cıkışı 75 Hz ama 6 yıllık monitör eskidigi için ilk zamanlarında gördügüm 75 Hz'yi artık ayarlarda görüp secemiyorum o yüzden monitörümü soran olursa 60 Hz diyorum. Cru ile 60 Hz'lik monitörü 120 Hz yaptım restart yaptıktan sonra monitör out of the range aralık dışında hatası verdi. Bilgisayarı yeniden başlattım yine aynı hata vermeye devam ediyor, bilgisayar acılıyor ama monitör acılmıyor. Monitörümün panelinin bozulduğunu sanmıyorum, cünkü tuşundan kapatıp açtıgım zaman ASUS yazısını görüyorum ama sonrası gelmiyor. Ekranın gelmesi için ne yapabilirim şu an aklımda VGA kablosunu değiştirmek var. Monitör sanıyorum ki calısıyor bozuk değil ama Windows'u falan hiçbir şeyi acmıyor. Sorunun cözümünü bilen var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20221224_173112.jpg
    IMG_20221224_173112.jpg
    132,3 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleyen: Moderatör:
120 Hz Ve Üstü Hangi Monitör Varsa Artık Deniycez Yapcaz Bişeyler sağol Yorumun İçin

120 Hz Ve Üstü Hangi Monitör Varsa Artık Deniycez Yapcaz Bişeyler sağol Yorumun icin

Yanıtın İçin Sağol Parolam Yok ama Parola Ekranının Olduğu Ekran Gelmiyor Sadece Asus Yazıyor Ve Hemen Sonra Aralık Dısında Hatası Geliyor Windowsun W Sini Göremiyorum Attıgın Videoda Parola Ekranında shifte basarak yeniden Başlat Yapıyor Bende O ekran Açılmıyor
Eğer 120HZ monitör bulamazsanız format şart.

Başka bir monitör takıp 120Hz ayarını eski haline getirin. BIOS pili takıp çıkarma ile falan düzeltmez. Ayar Windows ayarı.
İnternet Cafede 240 Hz Monitör Taktık Yine Calışmadı Acaba Overclock Programı İç Donanımlara Zararmı Verdi Ekran Kartı Veya Anakarttan Süpheleniyorum Tamirciye Götüreceğim ( Kullandığım Program = Cru Programı )

Hocam olmadı 165 yapsaydınız?
Neyse. Başka bir mönitör takıp ayarları sıfırlayacaksınız. Bunun için kasayı bir internet kafeye götürüp, durumu anlatın. Size bir mönitör verirlerse oradan 60hz yapın. Zaten 75HZ ekranlar overclock'lu 60HZ oluyor.
İnternet Cafede 240 Hz Monitör Taktık Yine Calışmadı Acaba Overclock Programı İç Donanımlara Zararmı Verdi Ekran Kartı Veya Anakarttan Süpheleniyorum Tamirciye Götüreceğim ( Kullandığım Program = Cru Programı )

Monitör overclocku çok zor ve sınırlıdır. Öyle havadan Hz arttıramazsınız. Çok fazla Hz arttırdığınız için monitör bu Hz'yi kaldıramıyor ve hata veriyor. Monitörün ayarlarını sıfırlamayı deneyin. PC'yi güvenli modda çalıştırarak yaptığınız işlemi geri alın. İşe yaramazsa başka bir montiör takıp ayarı geri çekmeniz gerekecek.

BIOS'a girebiliyor musunuz? PC açılırken del tuşuna sürekli.

Sıfırlamayın. Başak pc'den format USB'si hazırlayın.
Evet ama şuan yakın çevrede bilgisayar kullanan yok uzaktalar arkadaşlar kuzenler falan finaller için bana PC lazım olduğu için anlık olarak bu cözümü buldum Windows ekranı hızlı bir Biçimde Gelsin Yeter Suanki Düsüncem Ve Sıfırlama Yöntemi Daha Uygun Gibi Windowsu Yeniden Yüklucek Galiba

Geri
Yukarı