Crucial 500GB P3 alınır mı?

• Konuyu başlatan AceTN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 627
Crucial ile kioxia karşılaştıralamaz. Crucial çok daha kaliteli, micron üreticisi. XRP bunlara da bakabilirsiniz ve m2 alma nedeni, hız - performanstır genelde. Hız önemli değilse hdd alın, daha uzun ömürlü.. Kioxia da sağlam marka ama içlerinde verim olarak Crucial çok çok çok daha sağlıklı. :)

Crucial ile kioxia karşılaştıralamaz. Crucial çok daha kaliteli, micron üreticisi. XRP bunlara da bakabilirsiniz ve m2 alma nedeni, hız - performanstır genelde. Hız önemli değilse hdd alın, daha uzun ömürlü.. Kioxia da sağlam marka ama içlerinde verim olarak Crucial çok çok çok daha sağlıklı. :)

Piyasadaki bütün SSD'lerin kullandığı NAND'lerin mucidi Kioxia, Toshiba. P3'te DRAM yok ve QLC NAND kullanıyor. Dolmaya yakın olduğunda hızları yamulacak. Kioxia Exceria daha iyi bir disk.

Piyasadaki bütün SSD'lerin kullandığı NAND'lerin mucidi Kioxia, Toshiba. P3'te DRAM yok ve QLC NAND kullanıyor. Dolmaya yakın olduğunda hızları yamulacak. Kioxia Exceria daha iyi bir disk.
Şöyle bir örnek vereyim; bir ürünü siz tasarlamış, mucidi siz olmuş olabilirsiniz. Bunu geliştiren, değiştiren, üzerine koyan siz değilseniz, bulduğunuzla kalırsınız. RAM teknolojisinin mucidi bir Türk, peki neden kaymağını Türk değil de başkaları yedi? vs vs vs..

Şu an sektörün lideri WD, Seagate, Micron gibi gibi.. markalar.. Kioxia da yarışır bu markalarla ama NAND'ı onalr bulmuş olsalar bile, geliştirerek sektöre sokan WD. Daha önce de dediğim gibi; zevk - renk.. Ben, intel'den şaşmam, başkası amd'den bu da benzer durum. Ben, kendim için alacak olsam, Crucial'den şaşmam.. Siz, başka marka tercih edebilirsiniz. Benim için uzun vadede ne kadar verimli olduğu önemli ve Micron'dan şimdilik memnunum. Ek aldığım m2'de intel'e ait. RAM alacağım, crucial'in indirimlerini bekliyorum mesela. Çok daha uyguna başka marka da seçebilirim ama tercihim bu markadan yana.

Geri
Yukarı