Crucial Ballistix 1 RAM takınca ekran gelmiyor

Japonky

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Anestezist
Merhabalar. Crucial Ballistix 16GB (2X8GB) markalı RAM kullanıyorum. Dün bilgisayarı kapattığımda sorun yoktu fakat şimdi bilgisayarı açıyorum kasa çalışıyor ekran gelmiyor. Uzun uğraş sonucu anladım ki 1. RAM'i hangi slota takarsam çalışıyor 2. RAM'i nereye takarsam ekrana görüntü gelmiyor. Ne yapacağım?
Not: (RAM'lerin garantisi var.)
Not 2: Şimdi yerini değiştirip taktım ekran geldi kasayı kaldırınca ekran geri gitti. İşlemcinin soğutucusu RAM'e değiyor ondan olabilir mi?

Son düzenleme:
Ram'in uçlarını silgi ile temizlemek ve soketinde olan tozu temizlemek yardımcı olabilir.
Şu anda nasıl oldu bilmiyorum bilgisayar açıldı. Kullanıyorum. RAM'lerin sorunsuz çalıştığını başka nasıl anlayabilirim? RAM'leri aldıktan sonra MEM Test yapmıştım hiç bir sorun yoktu.

Mem86 içindeki donanımsal hatayı belirlemekte en başarılı olan testlerden biridir zaten. Oyunlarda gözle görülür derecede fps düşüşü yaşamıyorsanız böyle kalabilir.
İçinizi rahat etsin istiyorsanız ekstra olarak occt ram testi uygulayabilirsiniz.

Mem86 içindeki donanımsal hatayı belirlemekte en başarılı olan testlerden biridir zaten. Oyunlarda gözle görülür derecede fps düşüşü yaşamıyorsanız böyle kalabilir.
İçinizi rahat etsin istiyorsanız ekstra olarak occt ram testi uygulayabilirsiniz.
Oyunlarda FPS düşüşü yaşamıyorum. Eğer zarar vermeyecekse söylediğiniz testleri yaparım tabii ki. Son olarak AMD işlemci soğutucu 1. slotta ki RAM'e dokunuyor. Soğutucuyu çok sıktığım için olabilir mi? yoksa öyle mi kalsın. 1 yıldır böyle kullanıyorum ilk defa sorun oldu. (RAM'leri 3200MHz'ye boostluyorum.)

Kule tipi soğutucu olduğunu tahmin ediyorum bende de değiyor şu an. Eğer değmesi ram'i soketinde tamamen dik konumdaysa (eğilme olmamışsa) değmesi sıkıntı yapmaz.

Geri
Yukarı