Crucial Ballistix 8 GB DDR4 ile uyumlu RAM önerisi

Kemal220

Femtopat
Daha fazla  
Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz DDR4 bls8g4D30AESEk model RAM'ı kullanıyorum. 8 GB bildiğiniz üzere günümüzde yetmiyor, yetemiyor. Aynı RAM'den almaya çalışıyorum ama hiçbir yerde aynısını bulamıyorum. Buna uygun RAM nasıl bulabilirim önerecek var mı? Yani demek istediğim aynı RAM olmak zorunda mı, aynı MHz farklı bir marka olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dual channel yapmak istiyorsan aynı marka olması şart değil. Aynı MHz aynı CL değerlerine sahip bulursanız Dual channel olur.

Dual channel yapmak istiyorsan aynı marka olması şart değil. Aynı MHz aynı CL değerlerine sahip bulursanız Dual channel olur.

Ancak aynı marka aynı MHz CL değerlerine sahip RAM alırsan sorun çıkma ihtimali daha az olur. Hatta aynı RAM'lerde bile sorun çıkabiliyor. Haberiniz olsun.

Ancak aynı marka aynı MHz CL değerlerine sahip RAM alırsan sorun çıkma ihtimali daha az olur. Hatta aynı RAM'lerde bile sorun çıkabiliyor. Haberiniz olsun.

Kingston 8gb Hyperx Fury Ddr4 Cl15 3000mhz olur öyleyse değil mi cl değeri ve mhz aynı​

Kingston 8 GB HyperX Fury DDR4 CL15 3000MHz olur öyleyse değil mi CL değeri ve MHz aynı​

Raminizin CL'sini bilmiyorum modele bakma fırsatım olmadı ayrıca CL 15 olması önemli değil bir de o CL değerinin içinde CL değerleri var konuya tam olarak hakim değilim ama ürün özelliklerine bakarsanız muhtemelen 15-20-18-20(tamamen sallama) gibi sayılar görüceksiniz bunlarında uyması lazım dşye biliyorum.

Raminizin CL'sini bilmiyorum modele bakma fırsatım olmadı ayrıca CL 15 olması önemli değil bir de o CL değerinin içinde CL değerleri var konuya tam olarak hakim değilim ama ürün özelliklerine bakarsanız muhtemelen 15-20-18-20(tamamen sallama) gibi sayılar görüceksiniz bunlarında uyması lazım dşye biliyorum.
Tamam teşekkür ederim internet üzerinden baktım uyumlu oldukları söyleniyor

Yeni konular

Geri
Yukarı