Crucial Ballistix Elite 4 GB DDR4 3200 MHz RAM nasıldır?

secodiyebiri

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Orta seviye AMD Ryzen bir sistem toplamaya başladım. Param oldukça parçaları alıyorum; kasamı, anakartımı ve güç kaynağımı alıp kasaya montajımı yaptım. Şu an SSD ve RAM alacağım, en son da ekran kartı ve anakartımı almayı düşünüyorum. Bunun sebebi malum yeni çıkacak olan GTX 1660 ve 1650 Ti kartlar uygun görürsem almak istiyorum ve Ryzen 3 serisini bekliyorum. Belki 2. serilerin fiyatı düşer veya 3'ler uygun fiyatlı çıkar belli olmaz.

Şu an elimde olan:

Anakart: ASUS TUF B450 PLUS GAMING
Güç kaynağı: FSP Hydro 80 plus bronze 600W
Almayı düşündüğüm SSD ise Samsung 970 EVO M.2 SSD paramı buna göre hazırladım.

Şimdi gelelim asıl konuya RAM bakarken.

Crucial Ballistix Elite 4 GB DDR4 3200 MHz BLE4G4D32AEEA RAM'ler ile karşılaştım. Bu RAM'ler AMD için alınır mı kullanan var mıdır fiyatı çok uygun geldi. DDR4 3200 yazıyor yanlış görmediysem bu konularda çok bilgili sayılmam. Youtube videolarında ne görüyosak o kadar daha bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Çift bellek 2x8 GB 3200 MHz bellek almayı düşünüyorum bu bellekleri okeylerseniz bir bakayım şimdiden teşekkür ediyorum, önerilerinizi bekliyorum. İyi geceler.

Screenshot_20190320-003447_Chrome.jpgScreenshot_20190320-044735_Chrome.jpg

**Düzeltme** attığım RAM 4 GB imiş kardeşim göndermişti bende o bakmıştır diye pek incelemedim açıkçası kafasına 2 katal kaşık fırlattıktan sonra sorunu hallettim kusura bakmayın özür dilerim sizlerden.

Bu arada az evvel Samsung Evo 970 M.2 SSD 250 GB aldım yeter diye düşünüyorum. Şimdilik birkaç tavsiye üzerine de ekte görünen Kingston HyperX HX432C16PB3K2/16 ürün kodlu DDR4 3200 MHz CL16 RAM kitini almış bulunmaktayım pişman olmam inşallah, yine de Ryzen işlemci ve ekran kartı için önerdiğin şeyler olursa dikkate alacağım, özellikle f/p bir 240mm sıvı soğutma önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 gün önce bende ASUS TUF B450M-PLUS anakartlı sistem topladım. RAM olarak Corsair 2x4 GB DDR4 3000MHz RAM aldım. Anakart ile gayet uyumlu bir şekilde çalışıyor. Ekran kartı konusunda ise 1660 Tİ güzel bir seçim. Fakat bütçen yetiyor ise RTX 2660 almanı öneririm. Bilgisayarı hangi amaçla kullanacağını bilmiyorum ama bence o kadar para vermene gerek yok. 860 EVO fazlasıyla işini görecektir.

Verdiğiniz bilgiler için ekran kartı için 2100 2200 ayırabilirim en fazla açıkçası gtx 1660 ti çıkana kadar kafam da RX 580 ROG STRIX filan vardı 2 bin liraya kadar bir bütçe düşünmüştüm şuan fikrim bu kartla değişgi ama RTX'e kadar çıkamıyorum 144 hz bir monitör alacağım biraz daha oraya bütçe ayırıcam.

Peki işlemci olarak ne kullandınız Ryzen 3. Seri pahalı olursa kafam R5 2600x ile 2700x var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı