Crucial BX 500 SSD sağlığı %99'dan %98'e düştü

Gereksiz depo diski diyorsunuz. Ama ölümüne savunuyorsunuz. Bu Fanboyluk değil de nedir ?
Okuduğunuzu anlamadığınız için ölümüne savunmak gibi bir deyimle eşliyorsunuz. İyice okusanız demek istenenin bazen bir sorunun altında başka nedenlerin de olabileceği vurgusu. Ama kafanız sadece haklı ve haksız çıkmak üzerine işliyor belli ki.
Başka bir konuda ya da bu konuda fanboy da olabilirim. SAdece beni bağlar ya da o kişiyi bağlar sizi zerre kadar ilgilendirmez. İşime gelmiyorsa bir sonraki mesajı okuyup foruma devam ederim. Bu kadar basit siz de öyle yapın.

Okuduğunuzu anlamadığınız için ölümüne savunmak gibi bir deyimle eşliyorsunuz. İyice okusanız demek istenenin bazen bir sorunun altında başka nedenlerin de olabileceği vurgusu. Ama kafanız sadece haklı ve haksız çıkmak üzerine işliyor belli ki.
Başka bir konuda ya da bu konuda fanboy da olabilirim. SAdece beni bağlar ya da o kişiyi bağlar sizi zerre kadar ilgilendirmez. İşime gelmiyorsa bir sonraki mesajı okuyup foruma devam ederim. Bu kadar basit siz de öyle yapın.
Siz ısrarla benim postumu hortluyorsunuz. SSD'nin sağlığının düşmesi bozulacağı anlamına gelmez demişşiniz. Bu konuda gerçekten yanlışşınız.

smart dat.JPG
Yazma.JPG

Hocam demeyin öyle ağlacağım. Crucial önermişlerdi bunu aldım. En fazla ne kadar dayanabilir bu SSD?
Dostum SSD de arıza var. Bende aynı SSD yi kullanıyorum HD tune uyarı veriyor. O kısmın sarı olması lazım. Kırmızı olması hata var demek.
Geç olmadan servise ver. Benim SSD 6 aydır %100 sağlıkta.

2-3 sene önce bende şöyle bir SSD vardı ve satmıştım. Sanırım SanDisk markasıda SSD için gayet iyi bir marka.

sandisk eski.jpg

Bu tespit değil, reel hayatta durum bu SSD'lerin.
Doğal yapısı. Sürekli aynı hızda sabit okuma yazma yapamazsınız. Over provisioning performansı artırır ve genellikle SSD’lerin daha dayanıklı olmasını sağlayarak, SSD denetleyicisinin, kullanım ömrü boyunca NAND flash’ın yıpranmasını azaltmak için daha fazla flash NAND belleğine sahip olması nedeniyle sürücünün daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olur. Tekrar söylüyorum her SSD böyledir. Marka model kontrolcü çeşidine göre %40'a kadar testlerde alınan pik değerden daha az yazma okuma yapar. Değer olarak da her zaman pik değer verilir. Reel durum böyle olmaz. En bilinen modellerden biri, Samsung 970 Evo Plus 3500 okuma 3300YAZMA sunar. Ama bunun en dengeli yazma hali gerçek dünyada 2500 civarı başlar düşerelk 1600 MB ile devam eder biter. Tekrar söylüyorum. Her SSD böyledir. Sadece oranlar değişir. Bakınız örnek bir inceleme.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada 970 Evo çok iyiymiş bendeki Corsiar 960GB MP510 GTA V'i kopyaladğımda 1.40GB ile başlıyor, 700 MB kadar iniyor.

Geri
Yukarı