Crucial BX 500 SSD yavaşladı

SLAYER15

Hectopat
1602936326108.png

1602936330801.png

Öncelikle merhaba. Üstte attığım gibi SSD sağlığı %93 SSD'yi 8 ay önce almama rağmen böyle. 1-2 ay öncesine kadar bilgisayar 25 saniyede açılıyordu artık 45 saniye-1 dakika gibi bir sürede açılıyor. SSD sağlığı düştüğü için mi yavaş açılıyor yoksa başka bir şeyden mi SSD'de 49 GB boş yer var toplam 240GB'tan. Oyunlarda da biraz yavaşladı. Kısaca 1. sorum SSD sağlığı ile mi ilgili bu yavaşlama yoksa başka bir şey mi? 2. sorum SSD'deki dosyalara bir şey olur mu sağlığı düştüğü için değişmem gerekir mi? SSD sağlığı kaça geldikten sonra kesinlikle değişmem gerekir? Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 705139

Eki Görüntüle 705140

Öncelikle merhaba. Üstte attığım gibi SSD sağlığı %93 SSD'yi 8 ay önce almama rağmen böyle. 1-2 ay öncesine kadar bilgisayar 25 saniyede açılıyordu artık 45 saniye-1 dakika gibi bir sürede açılıyor. SSD sağlığı düştüğü için mi yavaş açılıyor yoksa başka bir şeyden mi SSD'de 49 GB boş yer var toplam 240GB'tan. Oyunlarda da biraz yavaşladı. Kısaca 1. sorum SSD sağlığı ile mi ilgili bu yavaşlama yoksa başka bir şey mi? 2. sorum SSD'deki dosyalara bir şey olur mu sağlığı düştüğü için değişmem gerekir mi? SSD sağlığı kaça geldikten sonra kesinlikle değişmem gerekir? Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Solid state Drive sağlığı 8 ayda %100'den nasıl %93'e düşer anlamadım.

'Hard Disk Sentinel' değerlerini atabilir misiniz?
Şu anda atamam. Bir sorum daha olacak bu SSD yi değişmem gerekir mi? Daha 15 gün önce sağlığı %95 iken şu an %93 git gide düşüyor bu SSD yi kaçtan sonra değişmeliyim? Mesela %85 veya %75 gibi bir değer verebilir misiniz? Ve evet altta fark ettim crucial bx500 SSD sağlığı düştü crucial bx500 SSD sağlık sorunu diye bir sürü konu açılmış SSD im kronik sorunluymuş.

Aslında kronik sorunlu değil. Sadece sağlık konusunda farklı bir değerlendirme sistemi var. Alttaki konuya bakabilirsiniz. Ek olarak CrystalDiskMark testini yapıp atabilir misiniz?

Aynı SSD'yi bende kullanıyorum sağlık durumu ile yazma hızları farklı şeyler. Sizin için test ettim bakabilirsiniz. Ben 10 aydır kullanıyorum 3 adet var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_132.png
    Screenshot_132.png
    95,4 KB · Görüntüleme: 39
Aslında kronik sorunlu değil. Sadece sağlık konusunda farklı bir değerlendirme sistemi var. Alttaki konuya bakabilirsiniz. Ek olarak CrystalDiskMark testini yapıp atabilir misiniz?

1602955620008.png

Değerler bu şekilde. Değerler yazma hızının ilki 200 mb o biraz yavaş ama okuma falan normal sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı