Crucial BX500 240GB iyi midir?

@Recep Baltaş Bundan bahsediyorum, bakın.
@BeLcyna Yani sadece sende sorun oldu diye o marka komple çöp olmuyor. Garanti denen bir şey var. Ek olarak ise Toshiba OCZ kronik sorunlu bir SSD. Asıl alınmaması gereken o.
SSD C2 temperature hatası.
Diye Google'da aratırsanız direk karşınıza Crucial çıkmakta;
Toshiba OCZ'den çok memnunum.

Toshiba OCZ'ye Windows kurulu; monitörde gitme gelme olmuyor.
Ama ne zaman D'ye kurulu oyun veya program açsam monitörüm sürekli gidip geliyor.
@Recep Baltaş Bundan bahsediyorum, bakın.
@BeLcyna Yani sadece sende sorun oldu diye o marka komple çöp olmuyor. Garanti denen bir şey var. Ek olarak ise Toshiba OCZ kronik sorunlu bir SSD. Asıl alınmaması gereken o.

Arzunuz olursa onunda Benchmark testlerini paylaşırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her üründe sorun yaşanabilir elbet. Teknoloji şans işidir ama önerilen ürünler arasında en güveniliri kesinlikle Crucial. JD veya Hi-Tech almak tamamen aptallık. Paranızı çöpe atın daha iyi. Toshiba bilindik ve büyük bir firma olmasına karşın önerilen model kronik sorunlu. Crucial alın geçin.

@BeLcyna Bahsettiğiniz gibi yazdım ancak yukarıdaki @Butschi arkadaşın attığı linkten başka bir şey çıkmadı Crucial ile alakalı olarak?

Yaklaşık olarak 10-15 kişi böyle sorunlar yaşamış.
Kullandığım 2 ürün arasında kıyas yaparsak Toshiba, Sıcaklık ve performans olarak daha sağlam çıktı. Şans evet ama 7-8 kişide aynı sıcaklık sorununu görünce bir işkillendim, 2 ay olmuştu alalı,
Ayıplı mal kapmasında para iadesi almaya çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bu SSD'yi kimse önermesin. (Crucal'ı)
James donkeyi çok duydum ama türkiyede satılan mağaza sayısı çok çok az..

Aynı sistemde takılı Toshiba OCZ sıcaklığı dikkatinize. En fazla 34 gördüm. Crucial önermem.
Toshiba'nın çok sorunlu bir SSD olduğunu okudum birçok yerde. Ayrıca SSD'lerin sıcaklığı ne alaka, soğutmaları mı var bunların?
Ben laptop'da kullanıyorum, yük altında 50 dereceyi geçtiğini görmedim. Kasa ve ya laptop soğutması ile ilgili bir durum daha çok SSD sıcaklığı. Mesela masaüstünde 850 PRO var boşta 28 yük altında 35 derece BX500 taksam aynı yere eminim bu değerlerde olur.

Son düzenleme:

Yaklaşık olarak 10-15 kişi böyle sorunlar yaşamış.
Kullandığım 2 ürün arasında kıyas yaparsak Toshiba, Sıcaklık ve performans olarak daha sağlam çıktı. Şans evet ama 7-8 kişide aynı sıcaklık sorununu görünce bir işkillendim, 2 ay olmuştu alalı,
Ayıplı mal kapmasında para iadesi almaya çalışacağım.
Nedense biz o 10-15 kişiyi görmüyoruz bir tek siz görüyorsunuz? Herhalde hayaltler geliyor söylüyor sıcaklık sorunu var diye. Sosyalde sadece 2 konu var bunla alakalı ve yabancı kaynaklarda da bir şey bulamadım.

Ve hâla anlamak istemeseniz de Toshiba olan kronik sorunlu asıl. Bu kadar adam söylüyoruz yahu.
@asum812 Arkadaşa katılıyorum. Aldığınız 0 ekran kartı bile CW'li çıkabiliyor sonuçta.
Toshiba OCZ TR200 240 GB SSD'den uzak durun. Şu an kullanıyorum 7. ayında sağlık değeri %83 seviyesinde. Servise göndereceğim.
Bu da dün bir arkadaşın mesajı. Ve aratırsanız Bu SSD'nin kronik sorunlu olduğunu anlarsınız.

Bu bahsedilen sıcaklık hatası bende de var ama hata değil aslında bu, programın hata yaratması. SSD'de hiçbir sorun yok, HD Tune programı belli bir ısının üstünde hata gösteriyor, 57 derece bir SSD için yüksek bir değer değil.

Bu bahsedilen sıcaklık hatası bende de var ama hata değil aslında bu, programın hata yaratması. SSD'de hiçbir sorun yok, HD Tune programı belli bir ısının üstünde hata gösteriyor, 57 derece bir SSD için yüksek bir değer değil.
Sistemde 2 SSD var, biri boşta 29 Derece iken ( Windows Kurulu ) diğeri 42 Derece ( Oyunlar Kurulu ).
Biri yük altında en yüksek 35 görürken, diğeri 70 Derece.

Bu sizde absürt değil mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı