Crucial BX500 480 GB vs Samsung 860 Evo 250 GB

Kheron

Kilopat
Daha fazla  
Şöyle bir durumum var, N11'den 50 TL'lik kupon yakaladım 11.11 aktif olacak ve SSD almak için kullanacağım kuponu. İki seçeneğim var aşağıda ki bu iki SSD'den birini tercih etmem gerekecek.

Crucial BX500 480 GB kapsadığı boyutundan dolayı cazip geliyor fakat uzunca bir araştırdım ısınma sorunu ve buna bağlı olarak hız düşürmesi gibi sorunlar yaşayan bir hayli fazla bu beni korkutuyor.
Diğer yandan Samsung'un kalitesi şüphesiz, ama boyutu yeterli değil benim için. Samsung 860 Evo 500 GB olan modeline ise bütçem yeterli değil.

Bu durumları göz önünde bulundurarak hangi SSD'yi tercih etmeliyim?

*Crucial BX500 480 GB
*Samsung 860 Evo 250 GB

Not: Eğer Crucial BX500 480 modelini kullanan varsa sorun yaşayıp yaşamadığını yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
BX500 kullandım cidden memnun kaldım, Samsung tabiki de çok daha iyi bir SSD fakat aradaki 230GB için f/p olarak BX500 seçerdim ben. Isınma sorunu belki kronik bir sorundur ben yaşamadım, eğer ki 250GB fazlasıyla yeter dersen Samsung al başın ağrımasın ama 250GB yetmez gibi aklında çok ufak olsa bile tereddür varsa BX500 al geç.

Hiç riske girmeden Samsung alırdım. Şahsen Crucial'ın BX serisi ile Adata'nın SU6XX serisi bana aynı gibi geliyor. İkisi de sıcak çalışıyor ve ikisi de benzer sorunları veriyor. Riske girmeye değmez.

Cemıs donkiy al çok iyi ehuheheh (!) Ben olsam BX500 alırdım. Ama önemli verileriniz ile kullanacaksanız ve kaybetmek istemiyorsanız samsung alın.

Şuan çalıştığım için yardımcı olamayacağım ancak PC başında iken size bilgi paylaşırım. Ek olarak SSD kasanın ön kısmına monte halde durmakta ve fan devamlı üflemekte açıkçası gayet serin yerde anlayacağın :) . Ama dediğim gibi paylaşırım istediğiniz verileri.

Şuan çalıştığım için yardımcı olamayacağım ancak PC başında iken size bilgi paylaşırım. Ek olarak SSD kasanın ön kısmına monte halde durmakta ve fan devamlı üflemekte açıkçası gayet serin yerde anlayacağın :) . Ama dediğim gibi paylaşırım istediğiniz verileri.

Anladım, beklemedeyim o halde müsait olduğunuz bir zamanınız da bilgilendirebilirseniz sevinirim teşekkür ederim.

Crucial Bx500 ısınıyor yorumlarını gördüm. Tedirgin oldum. Biraz önce 307₺’ye 480gb modelini aldım. Fiyatı çok iyiydi. Isınma ve ardında performans sorunu yaşayanlar var da ısınma yüzünden ssd’si çöp olan var mı? Bir de bilgisayarda kullanım ile harici hard disk olarak kullanım arasında fark olur mu? Isınma açısından soruyorum.

Crucial Bx500 ısınıyor yorumlarını gördüm. Tedirgin oldum. Biraz önce 307₺’ye 480gb modelini aldım. Fiyatı çok iyiydi. Isınma ve ardında performans sorunu yaşayanlar var da ısınma yüzünden ssd’si çöp olan var mı? Bir de bilgisayarda kullanım ile harici hard disk olarak kullanım arasında fark olur mu? Isınma açısından soruyorum.
Bence olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı