Crucial BX500 Masaüstünde Donma Sorunu

UmuT_35

Hectopat
Daha fazla  
WinRAR'dan dosya çıkartırken, başlıktaki SSD sıcaklığı 66 dereceyi buluyor ve bazen bir klasörü aşağı almaya çalışsam bile almıyor takılıyor ve yaklaşık 5-10 sn sonra işlem yapıyor. Bu problem, SSD'nin ısınmasından mı kaynaklanıyor? 970 Evo Plus düşünüyorum. Önerir misiniz? Veya başka öneriniz var mı?

Cihazın Firmware'i güncel mi? 66 derece SSD için yüksek bir değer. Kasa önünde fan var mı disk yuvalarına üfleyen?

Son düzenleme:
Cihazın Firmware'i güncel mi? 66 derece SSD için yüksek bir değer. Kasa önünde fan var mı disk yuvalarına üfleyen?

Şuan bu yazılım yüklü değil fakat yüklüykende sistemde takılmalar oluyordu. Kasanın önünde 3 fan var ama SSD kasa içinde değil, kasanın kapalı ve dar kısmında yani arkaya bağlanmış. O yüzden fanlar ne kadar etki eder bilemiyorum.
Adata XPG SX8200 PRO

970 EVO Plus için daha hesaplı bir alternatif olabilir.

Bu Adata'yı araştırdım. Nerdeyse 970 evo plus ile kafa kafaya. Üstelik 970 evo plus 250 gb ve adata 512 gb modeli aynı fiyat. Adata daha mantıklı sanırım. Herhangi bir şikayette görmedim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı