Çözüldü Crucial BX500 Sağlığı Düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FurkanxdTR

Hectopat
Daha 2 ay olmadan sağlık düştü. Isınıyor. 60 dereceleri bulabiliyor.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Okuma yazma hızında şu anlık sorun yok. Eminim ki 1-2 ay içinde o da yerleri bulacak. :(

Çözüm
Bu tür yazılımlarda yazan sağlık değerleri bir anlam ifade etmiyor açıkçası. Bu sağlık değerlerini zaten SSD'nin kendisi iletiyor. Şu anda test ettiğimiz SSD %0 sağlıkta ama sorunsuz çalışmakta ve hiçbir ölü hücresi yok.

1610019801065.png
Daha 2 ay olmadan sağlık düştü. Isınıyor. 60 dereceleri bulabiliyor.

Eki Görüntüle 706862

Eki Görüntüle 706863

Okuma yazma hızında şu anlık sorun yok. Eminim ki 1-2 ay içinde o da yerleri bulacak. :(

Ne yazık ki aynı hatayı bende yapıp aldım bu SSD'yi. 8 aydır kullanıyorum okuma yazma hızı normal ama tek sorun sağlığı 8 ayda 2000 saat kullanma 6TB veri yazma ile %93'e düştü. Sonradan öğrendim SSD kronik sorunluymuş.

Evet, yine kendi ürününde sorun var diye “ALMAYIN!” başlığı açan birisi...

Dostum teknoloji bu. Her ürün sorunsuz olacak diye bir şey yok. Arızalı olabilir ki arızalı mı ondan bile emin değilim. Arızalıysa garantiye gönder.

Evet, yine kendi ürününde sorun var diye “ALMAYIN!” Başlığı açan birisi...

Dostum teknoloji bu. Her ürün sorunsuz olacak diye bir şey yok. Arızalı olabilir ki arızalı mı ondan bile emin değilim. Arızalıysa garantiye gönder.

Arızalı değil. Kronik sorunlu aynı SSD bende de var 8 ay içerisinde sağlığı %93'e düştü. Ve konu açmıştım. Açtığımda gördüm bir sürü Crucial BX500 sağlığı düştü diye konu açılmış. Ve internetten araştırırsanız kronik sorunlu olduğunu görebilirsiniz. Ama haklısınız bazıları sırf kendi ürünü arızalı diye almayın diyor.

Evet, yine kendi ürününde sorun var diye “almayın!” Başlığı açan birisi...

Sana katılıyorum çünkü bu SSD ile sorun yaşayan da var yaşamayan da ben aldım sağlığı 2 ayda %97 oldu ve orada sabit kaldı sebebi ise şu kasayı topladıktan 2 ay sonra soğutmamı iyileştirdim daha önceden SSD 50-56 derecelerde çalışırken artık 42 dereceyi geçmiyor bu SSD ısınmaya karşı çok dayanıksız gözlemlerimle bu sonuca vardım BX500 alan ve ısındığını söyleyen herkes sağlık sorunu yaşıyor en iyisi kasanızı daha iyi soğutmanız.

Geri
Yukarı