Çözüldü Crucial BX500 Sağlığı Düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FurkanxdTR

Hectopat
Daha 2 ay olmadan sağlık düştü. Isınıyor. 60 dereceleri bulabiliyor.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Okuma yazma hızında şu anlık sorun yok. Eminim ki 1-2 ay içinde o da yerleri bulacak. :(

Çözüm
Bu tür yazılımlarda yazan sağlık değerleri bir anlam ifade etmiyor açıkçası. Bu sağlık değerlerini zaten SSD'nin kendisi iletiyor. Şu anda test ettiğimiz SSD %0 sağlıkta ama sorunsuz çalışmakta ve hiçbir ölü hücresi yok.

1610019801065.png
Bazı modeller sorunlu olabiliyor, her gün kullanılacaksa SSD en azından orta seviye ürünlere bakılmalı; piyasanın en ucuzu Adata SU 6x0 serisi olsun, Crucial BX500 olsun bunlar giriş modeller. Parayı veren düdüğü çalar hesabı kalite karşılığı var.

Samsung kalitesi ile giriş seviyesi marka ve ürünleri karşılaştırmamız doğru olmaz ama BX500 kullanıp şikayetçi olan arkadaşın SSD'si gereğinden çok fazla ısınıyor bence garantiye yollanması gerekir.

Bu tür yazılımlarda yazan sağlık değerleri bir anlam ifade etmiyor açıkçası. Bu sağlık değerlerini zaten SSD'nin kendisi iletiyor. Şu anda test ettiğimiz SSD %0 sağlıkta ama sorunsuz çalışmakta ve hiçbir ölü hücresi yok.

1610019801065.png

Çözüm

Eki Görüntüle 821841
Ben de öyle düşünmeye başladım. 98 oldu ancak okuma yazma hızında anormal bir durum yok. Aynı şekilde bozuk parça falan da yok. Teşekkürler.

@Recep Baltaş SSD nasıl kendi iletiyor? Sizin attığınız verilerden bir şey anlamadım acaba anlamanın başka bir programı vb. mi var yoksa kötü bir şey olunca Windows kendi mi uyaracak?

Geri
Yukarı