Crucial BX500 SSD Test Sonuçları

Kerem macit

Centipat
Merhaba, sistemim SATA 2 yani SSD'den tam performans alamıyorum biliyorum, kurulumu yaptıktan sonra test ettim bu sonuçlar çıktı, iyi midir?
Normal hız 540 falandı galiba.
SSD: Crucial BX500 240GB

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1564936604550.png

Bende de Hi-Level 240 GB Ultra SSD vardi, SATA 2 sistemimde bu degerleri aliyordum. Seninki de benimkinin IDE haliyle hemen hemen ayni performans, gayet normal degerler. Eger IDE ise AHCI'ye gecirip biraz daha performans alabilirsin, anakartina göre.

Eki Görüntüle 424077
Bende de Hi-Level 240 GB Ultra SSD vardi, SATA 2 sistemimde bu degerleri aliyordum. Seninki de benimkinin IDE haliyle hemen hemen ayni performans, gayet normal degerler. Eger IDE ise AHCI'ye gecirip biraz daha performans alabilirsin, anakartina göre.
bios'da achı seçeneği vardı fakat destekliyor mu, istediğim gibi alabiliyor muyum bilmiyorum. Bilgilendirirsen sevinirim.

bios'da achı seçeneği vardı fakat destekliyor mu, istediğim gibi alabiliyor muyum bilmiyorum. Bilgilendirirsen sevinirim.

AHCI varsa HDD'yi AHCI olarak okutun BIOS'ta. Ilk acilista Windows birkac ayarlama yapabilir, birkac kez restart atabilir. Sonrasinda AHCI olarak acilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı