Hangi Assassin's Creed oyunu oynanmalı?

Luxand

Zeptopat
Daha fazla  
Daha önce adamakıllı AC oyunu oynamadım. Malum Epic Games mega indirimlerinde hepsinin fiyatı düştü.

Origins - Odyssey - Valhalla arasında hangisini tercih etmeliyim. Valhalla daha yakın gibi geliyor bana viking teması falan etkileyici geliyor ama dediğim gibi daha önce oynamadım o yüzden fikriniz nedir?

Ezio üçlemesine bakmanı öneririm çok güzel oyunlar ama biraz da eskimiş oyunlar hocam grafik ve mekaniksel anlamda ama onun dışında süper oyunlardır.

AC Black Flag kesinlikle oynamalısın çünkü korsancılık temasını yansıtan en iyi oyun ve günümüzde grafik mekaniksek anlamda iyiler hala.

Hepsini oynadım, aralarında en keyif aldığım Odyssey olmuştu. Odyssey Gold Edition almanı tavsiye ederim. Hem F/P hem de içerik olarak çok iyidir.

Daha önce adamakıllı AC oyunu oynamadım. Malum Epic Games mega indirimlerinde hepsinin fiyatı düştü.

Origins - Odyssey - Valhalla arasında hangisini tercih etmeliyim. Valhalla daha yakın gibi geliyor bana viking teması falan etkileyici geliyor ama dediğim gibi daha önce oynamadım o yüzden fikriniz nedir?
AC 1 ve Ezio serisi artık kendini oynatacak seviyede değil

AC Odyssey başlangıç için iyi gibi fakat oyunda zorunlu olarak yan görev yapmak durumunda kalıyorsun düşmandan düşük kaldığın için.

@Michal Krizo Dostum ilk kez başlayacak adama tarihi eser oyun öneriyorsun, bak bizzat dördünü de bitiren biri olarak söylüyorum karakter maymun gibi, istediğin şeyi dahi yapmıyor.

Bahsettiğiniz üç oyun arasında yanlış değilsem Origins ve Valhalla'yı oynadım, Origins'i çok oynamadım ama beni şahsen sarmadı Valhalla'yı da çok uzun oynamamış olmama rağmen viking havası sardı fakat bana göre suikast hissini vermiyor bu oyunlar. Ben tercihimi AC II, AC Brotherhood, AC Revelations ve son olarak Ezio üçlemesi haricinde AC IV Black Flag'den yana kullanırdım özellikle Black Flag'i çok severim korsanlık temasını en iyi yansıtan oyun.

@havalinick hocam kesinlikle katılmıyorum size. Origins ve Syndicate dışında hepsini oynadım bende. Hala arada bir AC 2'yi indirip oynarım. Olay grafik değil ki hikaye odaklı bir yapım zaten. Ayrıca mekanikleri mükemmel olmasa da o ruhu ortaya koyabilecek kadar iyi. Çok isteniyorsa Remastered versiyon oynanabilir.

@havalinick hocam kesinlikle katılmıyorum size. Origins ve Syndicate dışında hepsini oynadım bende. Hala arada bir AC 2'yi indirip oynarım. Olay grafik değil ki hikaye odaklı bir yapım zaten. Ayrıca mekanikleri mükemmel olmasa da o ruhu ortaya koyabilecek kadar iyi. Çok isteniyorsa Remastered versiyon oynanabilir.
Bakış açısı, kişisel görüş :).

Seriyi ilk defa deneyecekseniz Ezio üçlemesi (2, Brotherhood, Revelations) ve/veya RPG üçlemesi (Origins, Odyssey, Valhalla) başlangıç noktası olarak fena değil. Konuda yazdığınız gibi RPG'ler arasında tercih yapacaksanız bana kalırsa önce Origins'i oynayın, üçlemede en kolay/direkt "suikastçi" olarak oynayabileceğiniz, hatta seri evreninde "Suikastçi" dediğimiz organizasyon ve düşünce yapısının doğduğu oyun o. Açık dünya - aksiyon yönü de bence yeterli.

Oynayacağınız tarza göre build yapma/karakter kasma olaylarına yabancı değilseniz, açık dünyada uğraşırım derseniz, ilk başta Odyssey de tercih edilebilir. Suikastçiliğin temel değil daha çok tema olarak bulunduğu bi' oyun ama yine de yabana atmaya gerek yok. Açık dünya - aksiyon yönü yeterince iyi, içerik olarak yine yeterince dolu bi' oyun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı