Crucial BX500 SSD'nin değerleri normal mi?

Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, elimde Crucial BX500 240GB SSD var. Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. CrystalDiskMark ile okuma/yazma hızına bakmak istedim ve aldığım sonuç bu oldu; SSD'nin %88'i dolu bu arada.

ssd.png

Nasıl değerler?

ssd.png

Sağlığı da bu.

Crucial Storage Executive ile sağlığını kontrol edin, varsa Firmware güncellemesi yapın. Crucial BX500'ün kronik sorunu ısınması, ısındığından dolayı düşük performans ve sağlık düşüşü yaşanıyordu. Firmware güncellemesi yaparsa çözülür büyük ihtimalle.

Hayır 50 GB yer varsa yeter zaten %10 boş olması bile yeter.
22GB boş yer var.
Crucial Storage Executive ile sağlığını kontrol edin, varsa Firmware güncellemesi yapın. Crucial BX500'ün kronik sorunu ısınması, ısındığından dolayı düşük performans ve sağlık düşüşü yaşanıyordu. Firmware güncellemesi yaparsa çözülür büyük ihtimalle.
Deneyeyim hocam. CrystalDiskİnfo'da %98 gösteriyor sağlığını.

Yazma hızı neredeyse SATA 2 hızına düşmüş. Ayrıca daha 2 TB bile veri yazılmamış sağlık %98. Sitesinde 500 Mb/s yazma hızı vaad ediyor. Format atıp hiçbir şey kurmadan tekrar test yaparsan ve yine aynı hız çıkarsa cihaz sıkıntılı demektir. Fabrika verileri linki:

Bazı gereksiz dosyaları temizlemen de fayda var.
SSD 240GB olduğu için çok yer açamıyorum.
Bir arkadaş cmd'den temizleyici adında bişey yazmıştı onunla 900MB boşalttım. Disk temizleme ile 5 GB boşalttım. Preftech, temp ve %temp% dosyalarının içini de temizledim. 27,7 oldu.

Bende aynı sorunu yaşıyorum bu daha başlangıç direk garantiye ver içini fazla doldurmadan :)
Doğru hocam ama başka SSD yok. Sistemde HDD'de olmadığından dolayı SSD uzun süre kalırsa açamam PC'yi.
ssd.png

Hocam ben programı hiç indirmemiştim sadece Crystal Disk Info ile sıcaklığına bakmıştım ve 29 Derece ile çalışıyordu. Hala daha öyle, yani ısınma problemli olduğunu düşünmüyorum.

Doğru hocam ama başka SSD yok. Sistemde HDD'de olmadığından dolayı SSD uzun süre kalırsa açamam PC'yi.

Eki Görüntüle 789287
Hocam ben programı hiç indirmemiştim sadece CrystalDiskInfo ile sıcaklığına bakmıştım ve 29 Derece ile çalışıyordu. Hala daha öyle, yani ısınma problemli olduğunu düşünmüyorum.

Isı sensörü yoktur kasa içinde, 29 derece bana biraz abes geldi.

Arkadaşlar Momentum Cache adlı bir şeyi çalıştırdıktan sonra SSD 980 Pro'ya döndü.
İnanılmaz hızlı şuanda. Bunun bir yan etkisi var mı? Çok RAM tüketiyor diye gördüm ama bende 16 GB RAM olduğu için sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Değerlerim bunlar;
ssd.png

Geri
Yukarı