Crucial BX500 vs Adata SU650

ADATA SU650 MI? CRUCIAL BX500 MÜ?

• Su650

Oy: 10 18,9%
  • Bx500

Oy: 43 81,1%

• Oy verenlerin toplamı
    53

SanberkBulbul

Hectopat
130TL civari SSD ariyorum bu iki markayı gördüm. Sizce hangisi daha iyi? Yoksa Kingston A400, SanDisk 120GB, Gigabyte 120GB gibi SSD'lere mi yönelmeliyim? Anakartım SATA 2 destekliyor. Teşekkürler.

İkisi arasında BX500 ama ısınma problemi yaşayanlar olduğunu gördüm. O sebeple Gigabyte alabilirsiniz. Arkadaşımda SU650 vardı. Durduk yere bozuldu ve Gigabyte gönderdiler. Sorunsuz kullanıyor.

SU650 ve SU630 kronik sorunlu SSD'ler. 1 ay bozulmadan dayanırsa haline şükret. Yani oyumu Crucial BX500'den yana kullanıyorum.

Adata SU650 kronik sorunlu. BX500 aldım fakat memnun kalmadım. Başka bir marka bakabilirsiniz. Ama illa ikisi arasında seçim olacaksa BX500 derim.

Körler sağırlar birbirini ağırlar :) Yine de ikisi arasında BX500'ü tercih ederim.
SSD almayı planlıyorsan Samsung markasının ürünlerini tercih etmelisin.

%30 pahalı olduğu için almazsın ancak SSD'de performans anlamında taahhüt edileni yakalayamayınca, bir gün hiç beklenmedik bir anda seni yarı yolda bırakıp veri kaybı yaşattığında; "Keşke %30 fazla ödeseydim de başıma bunlar gelmeseydi" dersin :)

Bir de Max okuma - yazma değerleri en iyi senaryolarda geçerlidir. En zor senaryoda Samsung disklerin %40'a varan daha iyi sonuçlar verdiğini rahatlıkla gözlemleyebilirsin. Yani %30 farkın içerisinde yalnızca kalite - güvenilirlik değil > performans da giriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı