Crucial Marka M.2 SSD'yi PC Görmüyor

AKBLT_25

Hectopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartım: ASUS TUF RTX 3060 12 GB v2, İşlemcim: Ryzen 5800X3D, Anakartım: MSI Mag X570S Torpedo Max , Güç Kaynağım: Xigmatek Shogun 750W 80 Plus Gold, Monitörüm: LG 27GN600-B, İşlemci Soğutucusu: Thermaltake TH240 ARGB Snow White Edition, Bilgisayar Kasası: Dark Guardian Pro Mesh
Herkese iyi akşamlar dostlar, dün bir konu açmıştım aşağıdaki M.2 SSD'yi alacaktım ki aldım hatta bugün geldi fakat PC'nin M.2 slotuna taktığım zaman BIOS ekranında görünmüyor ayrıca diğer Sata SSD ve HDD'de görünmüyor. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

Bilgisayarım da kullandığım anakart: TUF B350M-PLUS GAMING | Anakart | ASUS Türkiye

Ve aldığım Crucial marka M.2 SSD: https://www.hepsiburada.com/crucial...nvme-pcie-m-2-ssd-ct500p1ssd8-pm-HB00000N21YA
Flash belleği görüyor ise BIOS update edin eğer onuda görmüyor ise anakart arızalı olabilir.

Bu konularda pek bilgim yok öncelikle yanlışım varsa kusura bakmayın fakat Flash Bellek ile konunun alakasını çözemedim? Ki normal bir Flash bellek taktığımda ve USB bağlantısı içeren birşeyi PC'ye taktığım da anakart görüyor bunları demeliyim. Ayrıca BIOS en son sürümde ek olarak belirtmem gerek.

Bu konularda pek bilgim yok öncelikle yanlışım varsa kusura bakmayın fakat Flash Bellek ile konunun alakasını çözemedim? Ki normal bir Flash bellek taktığımda ve USB bağlantısı içeren birşeyi PC'ye taktığım da anakart görüyor bunları demeliyim. Ayrıca BIOS en son sürümde ek olarak belirtmem gerek.
Evet onu kastetmiştim, galiba anakartınız arızalı garantiye gitmesi gerekli.

Hmm anakart arızalı olsa sata SSD ve HDD tek başına takılıyken PC normal çalışmazdı sanıyorum, doğru mudur?

Hmm anakart arızalı olsa sata SSD ve HDD tek başına takılıyken PC normal çalışmazdı sanıyorum, doğru mudur?
Tam olarak sorununuz nedir "ayrıca diğer Sata SSD ve HDD'de görünmüyor." yazdığınız için ben anakart hiçbir şekilde depolama birimi görmüyor sandım.

Kusura bakmayın bir yanlış anlaşılma olmuş o halde, orada demek istediğim M.2 slotuna taktığımda HDD ve sata SSD görünmüyor ama M.2 SSD'yi çıkarttığımda hem HDD hem de sata SSD görünüyor yani özetle M.2'yi takınca sata SSD ve diğer sata portlarına taktığım HDD ise görünmüyor BIOS ekranında. Umarım şimdi daha açıklayıcı olmuşumdur :)

Herkese iyi akşamlar dostlar, dün bir konu açmıştım aşağıdaki M.2 SSD'yi alacaktım ki aldım hatta bugün geldi fakat PC'nin M.2 slotuna taktığım zaman BIOS ekranında görünmüyor ayrıca diğer Sata SSD ve HDD'de görünmüyor. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

Bilgisayarım da kullandığım anakart: TUF B350M-PLUS GAMING | Anakart | ASUS Türkiye

Ve aldığım Crucial marka M.2 SSD: https://www.hepsiburada.com/crucial...nvme-pcie-m-2-ssd-ct500p1ssd8-pm-HB00000N21YA
Anakart kitapçığına baktınız mı? Sata portlarının bazıları dolu iken M2 portları çalışmıyor.

Kusura bakmayın bir yanlış anlaşılma olmuş o halde, orada demek istediğim M.2 slotuna taktığımda HDD ve sata SSD görünmüyor ama M.2 SSD'yi çıkarttığımda hem HDD hem de sata SSD görünüyor yani özetle M.2'yi takınca sata SSD ve diğer sata portlarına taktığım HDD ise görünmüyor BIOS ekranında. Umarım şimdi daha açıklayıcı olmuşumdur :)
Anakartın kitapçığında M2 slotu dolu iken SATA 5 ve 6 Kullanım dışı kalır yazıyor bu portlar harici bir port dene.

İkinize de çok teşekkür ederim öncelikle şimdi öğrenmek istediğim birşey var sata 1 ve sata 2'ye nasıl bağlayabilirim HDD ve sata SSD'yi? Ayrı bir kablo mu satın almalıyım veya da ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı