Crucial Ntb CT16G4SFra32a alınır mı?

• Konuyu başlatan str1p3
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 395
Bütçe
1500-2000

str1p3

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 570 8 GB
i5 9400F
Corsair 8GB x2
Merhaba, 8 GB RAM'in üstüne 16 GB ekleme yapacağım. Sizce herhangi bir sıkıntı çıkartır mı? Öncesinde mavi ekran ile uğraşmıştım.

Alacağım RAM; Crucial Ntb Ct16g4sfra32a 16 Gb Ddr4 3200 Mhz Cl22 Notebook Ram Fiyatı, Yorumları - Trendyol
Şu anki özellikler;

1696346956636.png

1696346994736.png

Dosya Ekleri

• 1696346934205.png
    1696346934205.png
    23,2 KB · Görüntüleme: 13
Özellikler uyuyor ama uyumlu olarak çalışacağının garantisi yok. Sorun çıkarabilirde veya düzgün de çalışabilir.

Özellikler uyuyor ama uyumlu olarak çalışacağının garantisi yok. Sorun çıkarabilirde veya düzgün de çalışabilir.
Anladım hocam, 8 GB ramimi çıkartsam direkt bu 16 olanı kullansam kesin çalışır mı?

Anladım hocam, 8 GB RAM'imi çıkartsam direkt bu 16 olanı kullansam kesin çalışır mı?
Çalışır. 8 üstüne neden 16 eklemek istiyorsun? Eğer öyle yaparsan RAM'ler zaten Dual olarak çalışmaz. Flex olarak çalışacağı için tam performans alamazsın. Bence 8+8 olacak şekilde kullan. Kit olarak aşağıdaki linki önerebilirim. Sıkıntı olmasın dersen aynı kullandığın ramaxel olan RAM'i de bulabiliriz.

Son düzenleme:
Çalışır. 8 üstüne neden 16 eklemek istiyorsun? Eğer öyle yaparsan RAM'ler zaten Dual olarak çalışmaz. Flex olarak çalışacağı için tam performans alamazsın. Bence 8+8 olacak şekilde kullan. Kit olarak aşağıdaki linki önerebilirim. Sıkıntı olmasın dersen aynı kullandığın ramaxel olan RAM'i de bulabiliriz.
10-20 FPS fark olur dediler hocam, 8 + 16 olarak kullanırsam bir problem çıkar mı? Direkt benim attığım linkteki rami 16 olarakta kullanabilirim. Hiç fark etmez. FPS sabit oynuyorum zaten, 90 şeklinde.

10-20 FPS fark olur dediler hocam, 8 + 16 olarak kullanırsam bir problem çıkar mı? Direkt benim attığım linkteki RAM'i 16 olarak da kullanabilirim. Hiç fark etmez. FPS sabit oynuyorum zaten, 90 şeklinde.
8+16 problem çıkarmaz ama dediğim gibi tam performans alamazsın. O zaman istiyorsan Crucial 16 GB RAM'i al tak bakalım. Mavi ekran alırsan konu açarsın yardımcı olurlar. Değerler aynı zaten sorun yok. Bazen gönderilen ramler bozuk çıkabiliyor şans işi sadece.

8+16 problem çıkarmaz ama dediğim gibi tam performans alamazsın. O zaman istiyorsan Crucial 16 GB RAM'i al tak bakalım. Mavi ekran alırsan konu açarsın yardımcı olurlar. Değerler aynı zaten sorun yok. Bazen gönderilen ramler bozuk çıkabiliyor şans işi sadece.
Tamamdır hocam, sağ olun. Eğer öyle bir problem çıkarsa iade alırlar sanırım. Değil mi?

Şimdi biraz araştırdım, onboard ram olayı varmış. Ram'in onboard olup olmadığını nasıl anlayacağım? Eğer öyleyse sıkıntı çıkartabilir, sökülmesi zor oluyormuş.

Tamamdır hocam, sağ olun. Eğer öyle bir problem çıkarsa iade alırlar sanırım. Değil mi?
Alırlar. Güzelce paketleyip gönderirsin paketin içine bozuk olduğuna dair not koyarsın. Sorun varsa 14 gün içinde yollaman lazım 14 günü geçince iade hakkın olmuyor.
Şimdi biraz araştırdım, onboard ram olayı varmış. Ram'in onboard olup olmadığını nasıl anlayacağım? Eğer öyleyse sıkıntı çıkartabilir, sökülmesi zor oluyormuş.
Laptop modelin nedir?

Alırlar. Güzelce paketleyip gönderirsin paketin içine bozuk olduğuna dair not koyarsın. Sorun varsa 14 gün içinde yollaman lazım 14 günü geçince iade hakkın olmuyor.

Laptop modelin nedir?
Lenevo Ideapad 3 15ACH6

Geri
Yukarı