Crucial P1 M2 NVME SSD Güncelleme

Comand23

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

SSD'yi taktım ve klonlama ile Windows 10 dosyalarımı sorunsuz taşıdım. Hala bir sıkıntı yok ve ısınma, yavaşlama gibi sorunları yaşamıyorum. Crucial Storage Executive uygulamasını yükleyip bir bakıyım dedim fakat uygulama SSD'yi görmedi uyarıların içinde AHCI moduna almamı söylüyordu ve format atmak istemediğim için BIOS üzerinden İntel RST Premium'u AHCİ'ye güvenli moda alarak ayarladım.

sasasss.png

Başarılı bir şekilde uygulama gördü fakat Firmware Updates sekmesi SSD'nin güncel olduğunu söylüyordu. Isı değerlerine baktığımda da gayet soğuk olduğunu ve ısınma problemi yaşamadığımı gördüm System Information sekmesinden.

Adsız.png

Fakat Crucial'ın kendi sitesinden baktığımda bu SSD'nin bir yazılım güncellemesi olduğunu farkettim ama uygulama üzerinden güncel görünüyordu yani yayınlanan güncelleme P3CR013 iken bende olan sürüm P3CR010 o yüzden Manuel Firmware Update sekmesini kullanarak güncelleme yapmaya çalıştım.

saaaa.png

Zip dosyasını indirip güncellemeye çalıştığımda bu hatayı verdi bana anlayamadım. Acaba bir şeyi yanlış mı yaptım çözümünü biliyor musunuz?
İntel RST Premium kullanan sistemi AHCI'ye formatsız geçiş yaptığım için mi güncelleyemedi?

Ayrıca AHCI ve İntel RST Premium seçenekleri arasında gezindiğimde ikisi ile test yaptığımda aynı değerler çıktı. Acaba ikisi arasındaki değer değişmeli miydi? Yani sadece kendimi mi kandırdım AHCI'yi güvenli mod ile başlatmama rağmen hala sistem Raid moduna göre mi çalışıyor o yüzden mi SSD'yi güncelleyemiyorum?

Acaba nedir çözümü bilen var mı? Aklıma takıldı yeni bir güncelleme gelmiş bu SSD'ye fakat yapamamamın bir sebebi var mıdır?
Evet sorunum çözüldü!

Crucial Storage Executive uygulamasına bugün an itibariyle güncelleme geldi ve artık SSD'ye update geldiğini görebiliyorum.

Adsız.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı