Crucial P3 1 TB NVMe M.2 SSD düşük performans veriyor

ahmetbl3

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, geçenlerde M.2 SSD'ime test yaptım ve alması gereken değerlerin yarısını aldığını fark ettim.
Normalde 3500 okuma, 3000 yazma vermesi gerekirken 1750 okuma, 1600 civarında değerler alıyorum.
Bunu düzeltmek için format attım ve driverları en baştan kurdum fakat bir değişim olmadı, bunu haricinde ne yapabilirim?
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. Ayrıca ürünün garantisi var bunu da aklımızda bulunduralım.

SSD: Crucial P3 1TB NVMe M.2 SSD.
Anakart: MSI Pro H610M-E DDR 4
İşlemci: Intel i5 12400F 12th.
Ekran kartı: MSI RTX 3060 12 GB OC ver.
PSU 750W.

QLC NAND'lı olduğu için böyle olmuş. Biraz alanı boşaltmayı deneyin. Belki bir nebze işe yarar. Geçmiş olsun.

Format attım içinde şu an sadece Windows ve driverlar yüklü. Ayrıca aynı sistemden elimde bir tane daha var (her şeyiyle aynı) onda yüksek değerler alıyorum ve %70 dolu.

Format attım içinde şu an sadece Windows ve driverlar yüklü. Ayrıca aynı sistemden elimde bir tane daha var (her şeyiyle aynı) onda yüksek değerler alıyorum ve %70 dolu.
Onda hemen olmamış olabilir. Aynı senaryo olacak diye bir kaide yok ama QLC NAND'lı SSD kullanılmasını önermiyoruz. Çünkü böyle durumlar olabiliyor. Belki depolama amacıyla kullanılabilir.

Onda hemen olmamış olabilir. Aynı senaryo olacak diye bir kaide yok ama QLC NAND'lı SSD kullanılmasını önermiyoruz. Çünkü böyle durumlar olabiliyor. Belki depolama amacıyla kullanılabilir.

İkisini de eşit süredir kullanıyorum hatta ötekini daha fazla yükte ve daha çok sıklıkla kullandım. Böyle bir farkın olması normal değil.

İkisini de eşit süredir kullanıyorum hatta ötekini daha fazla yükte ve daha çok sıklıkla kullandım. Böyle bir farkın olması normal değil.
Gayet normal. QLC NAND'lı ve DRAM'siz SSD'ye işletim sistemi kurmuşsunuz. Diğeri daha şanslıymış sadece. Yakın bir zamanda onun da benzer duruma düşeceğinin garantisini verebilirim.
Benzer bir vaka.

Gayet normal. QLC NAND'lı ve DRAM'siz SSD'ye işletim sistemi kurmuşsunuz. Diğeri daha şanslıymış sadece. Yakın bir zamanda onun da benzer duruma düşeceğinin garantisini verebilirim.
Benzer bir vaka.

Peki hocam garantiye göndersem bir şey yapabilirler mi?
Veya SSD almam gerekirse ne önerirsiniz?

Benzer bir vaka.
Peki hocam garantiye göndersem bir şey yapabilirler mi?
Veya SSD almam gerekirse ne önerirsiniz?

Benzer bir vaka.
Hocam cevaaap

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı