Crucial P5 1 TB alınır mı?

Bütçe
1500
@Lord Raiden @470878 @mirsady Sağ olun dostlar, teşekkür ederim görüşlerinizi paylaştığınız için. Birazdan sipariş edeceğim.
Hayırlı olsun. Paylaştığım görsel P5'e ait değildi bu arada. P5 çok daha iyi. Onu da paylaşayım.

Crucial-P5-AS-SSD-IOPS.jpg

Hayırlı olsun. Paylaştığım görsel P5'e ait değildi bu arada. P5 çok daha iyi. Onu da paylaşayım.

Eki Görüntüle 1078137
Sağlamlığına güvenerek yurtdışından sipariş ettim şimdi. Hocam montaj vidası içinden çıkmıyor sanırım, laptopta var mıdır yoksa ayrıca almalı mıyım?

Son düzenleme:
P5 2 TB olanı 2200 TL, P2 2 TB olanı 1600 TL'den satıldı ikisini de kaçırdım çok mutsuzum 😟
Kötü olmuş hocam, gayet iyi fiyattan satmışlar. Ben de ne zamandır almayı düşünüyordum, böyle bir denk geldi. Aradaki fiyat farkına çanta ile idare edebilecek bir klavye alacağım. Hiç yoktan iyidir. Bütçeyi ayarlayıp beklemek lazım hocam, yine bir fırsat olur elbet. Laptopu, fareyi, kulaklığı falan hep o şekilde aldım. Yoksa yetişilmiyor indirimlere.

P5 soğutucu ile tam performans veriyor ama Samsung 970 kadar da iyi değil. 1100TL ile alınabilecek başka 1TB SSD olmadığı için ben de bugün bunu sipariş verdim. Normal SSDnin iki katı performans verse yeter zaten normal kullanımda.

Son düzenleyen: Moderatör:
P5 soğutucu ile tam performans veriyor ama Samsung 970 kadar da iyi değil. 1100TL ile alınabilecek başka 1TB SSD olmadığı için ben de bugün bunu sipariş verdim. Normal SSDnin iki katı performans verse yeter zaten normal kullanımda.
Aynen öyle hocam, ki performans konusunda beklentimizi karşılar diye düşünüyorum. Normal fiyatında iken alternatifi çoktu ama mevcut fiyatta alternatifi yok. Sıcaklık konusunda sıkıntı çıkarmasın da, diğer türlü pek sorun olacağını sanmıyorum.

İşlemcinin altındaki slotta 500gb 970 EVO var 3500 okuma 2500 yazma veriyor. Benimki geldi bunu ekran kartının altına taktım sıcaklık normal ama 1600 okuma 1600 yazma verdi. Üstteki slot PCI-e 3.0 alttaki PCI-e 2.0

İki SSD arasında 50GB dosya transferi yaptım ve Crucial olana 1.2 GB hızında sabit yazdı.

Anakarttan mı sizce? Alttaki slota taktığımdan olabilir mi?
Anakart: B450M Mortar Titanium

Geri
Yukarı