Crucial RAM vs Kingston RAM

Selly77

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 5600, Rx6700 Pulse, 8x2 gb ram 2tb ssd, Asus 165HZ monitor Overlock sistem
Meslek
Şef
Merhaba AMD Ryzen 3 3200U 4 GB destekli laptopuma 8 GB ilave edeceğim, imkanım olsaydı 16 GB eklerdim lakin ileride laptopumu değiştireceğim için şimdilik 12 GB ile idare etmek istiyorum.

Hangi RAM'i almalıyım?
Ek olarak HP sitesinde bilgisayarımın markasını bulamıyorum CPU-Z böyle gösteriyor ama ek olarak bir sıkıntı olur mu 2666MHz almamın, çünkü başka bir yerde bulamıyorum laptopumun markasını.

HP 15-DB1030NT

hnn.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmaz RAM'iniz zaten 2666 MHz Hynix çip kullandığı için Kingston daha mantıklı olur, Kingston'da nadirde olsa Hynix çip çıkabiliyor.
ney olmaz hocam 12 gb mi olmaz crucial mı, şimdi kingston alsam bile bir ihtimale mi iyi çıkar anlamadım yazdığınızı

CPU-Z böyle gösteriyor ama ek olarak bir sıkıntı olur mu 2666MHz almamın,]

Buna olmaz dedim, RAM'lerin değerleri uyduğu sürece uyumluluk ihtimali çoktur fakat her zaman bir ihtimal vardır uyumsuluk için, Kingston'da Hynix çip çıkma ihtimalide olduğu için Crucial'dan daha iyi olacaktır demek istediğim.

Buna olmaz dedim, RAM'lerin değerleri uyduğu sürece uyumluluk ihtimali çoktur fakat her zaman bir ihtimal vardır uyumsuluk için, Kingston'da Hynix çip çıkma ihtimalide olduğu için Crucial'dan daha iyi olacaktır demek istediğim.
affıma sığının ama şimdi kingston 2666mhz alacağım değil mi attığınız cevapta 2666mhz olmaz der gibi göründünüz sabah sabahta hatlar gitti :D

Son düzenleme:
affıma sığının ama şimdi crucial 2666mhz alacağım değil mi attığınız cevapta 2666mhz olmaz der gibi göründünüz sabah sabahta hatlar gitti :D
Hocam arkadaş net anlatmış ama insanlık halidir mevcut RAM'inizin içindeki çip SK Hynix olduğu için uyumluluk açısından aynı çipe sahip RAM'i almanız daha mantıklı olur diyor. Kingston'da da SK Hynix çıkma ihtimali yüksek olduğu için Kingston'ı almanızı tavsiye ediyor. :)

Hocam arkadaş net anlatmış ama insanlık halidir mevcut RAM'inizin içindeki çip SK Hynix olduğu için uyumluluk açısından aynı çipe sahip RAM'i almanız daha mantıklı olur diyor. Kingston'da da SK Hynix çıkma ihtimali yüksek olduğu için Kingston'ı almanızı tavsiye ediyor. :)
ahahah teşekkürler sabah sabah olur arada :)

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı