Crucial X8 2TB SSD MacBook tarafından tanınmıyor

Celal-Mir

Hectopat
Yer
Azerbeycan
Daha fazla  
Meslek
Fotorafçı
SSD veya HDD modeli
Crucial X8 2TB
Merhaba,
İki ay önce Crucial X8 2TB bir harici SSD satın aldım ve geçtiğimiz günlerde bir sorunla karşılaştım. SSD'yi web sitemin yedeği için kullanıyorum. Bu yedek, yaklaşık 500-600 bin küçük hacimli dosyadan oluşan yarım milyondan fazla kullanıcı profil resmini içeriyor ve toplamda 140GB yer kaplıyor. Yedekleme işleminden sonra SSD'yi çıkardım, ancak iki gün sonra MacBook'um SSD'yi algılamadı. Hem M1 MacBook Air hem de M2 MacBook Pro'da denememe rağmen SSD ancak yaklaşık bir saat sonra görünmeye başladı.

Araştırmalarıma göre, bu sorun MacBook'un SSD'yi bağladığında içindeki dosyaları indexlemeye çalışmasından kaynaklanıyor olabilir. Terminal üzerinden bu indexleme işlemini engellemek için gerekli komutları girdim, ancak sorun devam etti.

Son olarak, SSD üzerindeki 500 bin kadar küçük fotoğrafı sildim ve sorun düzeldi. Şimdi MacBook, SSD'yi hemen tanıyor. Bu durumda, harici diske bu kadar çok sayıda küçük dosya yazamıyor muyum? Bu konuda tecrübesi olan veya önerisi bulunan varsa, paylaşabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı