Çözüldü Crusader Kings 3 crash veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 8.1

Labwingo

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Steam üzerinden oyunu satın aldım, bütün sürücülerim güncel. denemediğim yöntem kalmadı, bu hata ile ilgili nasıl bir çözüm üretebiliriz?

Screenshot_5.png

Yardımcı olacak yok sanırım.

Çözüm
Arka arkaya yazdığınız için bildirim gelmemiş, konuları gezerken gördüm.

O halde önerim Windows 10'a geçmenizdir. Sırf elinizde anahtar var diye güncellikten mahrum kalmak mantıklı değil. Zaten 5-10 TL'ye Windows 10 için de anahtar bulabilirsiniz.
Arka arkaya yazdığınız için bildirim gelmemiş, konuları gezerken gördüm.

O halde önerim Windows 10'a geçmenizdir. Sırf elinizde anahtar var diye güncellikten mahrum kalmak mantıklı değil. Zaten 5-10 TL'ye Windows 10 için de anahtar bulabilirsiniz.

Çözüm
İllaki önce diğer yollara bakalım derseniz, emin olmadığım birkaç yol ve işlemi sıralayabilirim.
  • Oyun HDD'ye mi kurulu SSD'ye mi?
  • RAM'lere Memtest yapın.
  • Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulamayı deneyin.
  • Ayrıca paylaştığınız crash dosyasından bir tane daha oluşmuş mu diye bakın. Yeni dosya varsa paylaşın.

HDD'ye kurulu.
Oyun dosya bütünlüğü doğrulandı birden fazla kez.

Görseldekiler de her oyuna girdiğimde oluşan crash dosyaları seçin beğenin atayım :) RAM testini de en kısa zamanda yapacağım aklım mantığım almıyor neden kaynaklanan bir sorun olduğu ya pes edeceğim ya da oyuna yeni bir güncelleme gelmesini bekleyeceğim ki o da düzeltecek mi meçhul ilginiz için de ayriyeten teşekkür ederim bu arada.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    25,4 KB · Görüntüleme: 41
İşte görmek istediğim şey bu. Alayını bir klasöre kopyalayın, sıkıştırın ve paylaşın. HDD'ye HD Tune Pro ile hata ve sağlık taraması ile benchmark yapın. Hata taramasında quick scan seçili olmasın.

Hemen ümitsizliğe kapılmayın, donanımsal bir sorun yoksa Windows 10'a geçtikten sonra düzelme ihtimalini çok yüksek buluyorum.

Uzun uğraşlar sonucu kullandığım bilgisayarı Windows 10 işletim sistemine yükseltme kararı aldım ve sorun çözüldü. Windows 8.1'de denenebilecek her yöntemi denedim ama sonuç alamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı