CRUZE mu, FOCUS mu?

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 13B
Ben focus derim önümüzdeki ayda almayı düşünüyorum . 1.6 TDCİ motor titanum, (smart paket +navigasyon+titanum x ) opsiyonlarınla beraber. Cruz'u bilmiyorum ama aynı zamanda opel insignia kullanıyorum. Yakıt konusundan muzdaribiz. Cruzu'nda kasası ağır, Birde cruzunda sanırsam 2. el piyasası yok.

Evet motor sesini, kabinin içerisindeyken biraz daha çok duyuyorsun diğer arabalar göre. Sürekli sürdüğüm için söylüyorum.
Bir Seat Leon kadar sessiz olmuyor diyebilirim. Özellikle de düşük hızlarda. Gerçi yüksek hızlarda da pek sessiz olmuyor :)

Heee 2013 kasalar nasıldır, işte onu bilemem.

Cruze avrupa pazarı için üretilmiş, tıpkı focus gibi standartt kalite de bir araçdır.
Aslı daewoo lacetti'dir. Lacetti'de yabancı gelmez, cruze'un bir önceki kasasının ismi de lacetti'dir.
1600cc benzinli, otomatik vites, atmosefirk tam enjeksiyonlu araçlar hemen hemen aynı yakar.
Yani cruze ve focus'un yakıt ortalamaları aynıdır. Benzinli araçları dizeller ile kıyaslayan sanayii esnafı uydurmalarına kanmayın.
Focus cruze'den, cruze focus'dan sağlam değildir, aynı segment de ki rakiplerdir sadece. Aynı segmentde ki bir çok araç da aynı alt yapı ve motoru kullanır.
Btüçe nedir bilmiyorum ama peugeot motorlu 1.6tdci focus'u tavsiye ederim.
Plastik malzeme kalitesi ve yol tutuşu daha başarılı.

Cruze süspansiyon harici memnun edebilir. Süspansiyonuna alışmanız lazım, sanmayın ki yol tutmuyor... Her detayında hissettiğiniz GM üretim disiplini. Malzeme kalitesine ucuz demeden önce pedallarının çevresine bakın, sonra bir de Focus'un pedallarının çevresine bakın. Göz önünde olmayan yerler bile boş verilmemiş. İç mekanda çoğu parçası Insignia ile ortak. Camaro ile de ortak, tüm sesli uyarıları da aynıdır. Camaro'nun kapısını açtığınızda duyduğunuz uyarının aynısını Cruze ve Aveo'da da duyarsınız. Kötü araba değil sadece alışkanlık gerekiyor. 2.0 dizel motoru getirildi fakat ülkemiz vergi sisteminden dolayı satılmadı. 1.4 Turbo almanızı öneririm. Ya da dizel Yeni Aveo alabilir, binene kadar önyargılı olan herkesin başka araç aldığı için pişman olduğunu görebilir, söylediğiniz yakıt tüketiminin düşüklüğüne kimseyi inandıramayıp inandırmak zorunda olmamanın tadını çıkarabilirsiniz :)

Hem Aveo'nun hem Cruze'un çarpışma testlerine göre sınıfının en güvenli otomobilleri olduklarını, diğer modellerde opsiyonel olan güvenlik donanımlarının her versiyonda standart olduğunu, Amerikan "Small Overlap" çarpışma testinde Avrupalı ve hatta Almanyalı premium markalarının alamadığı geçer notu aldığını da unutmayın. Daha az önce 1.3 CDTI Aveo'ma bindirdiğim bir Focus 1.6 TDCi sahibi, dizel olmasına rağmen ne kadar sarsıntısız çalışıyor, ne kadar güzel devirleniyor gibi yorumlar yaptı.

uua6.jpg

s1lu.jpg

Yeni Aveo, Amerika tarihinin Amerika'da üretilmeye değer görülmüş en küçük otomobilidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aveo'a bir şey demem ama en yakın arkadaşım ile ben opel aldım, o chevrolet. İkimizde memnun değiliz görüntü dışında. O değiştirdi, bende 2010 -2011 güzel passat bulsak biraz farkla trampa yapsak diye bakınıyorum. En sıkıntılı taraf yakıt söz konusuydu.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı