Çözüldü Crysis 1 açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

363732

Hectopat
Merhaba,
Crysis 1 Steam üzerinden bir türlü açamıyorum oyun dosyalarının bütünlüğünü doğruladım ancak açtığımda siyah ekran gidip geliyor sistem detaylarını ve hatanın kendisini linkden izleyebilirsiniz

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

. Benim görüşüm ise muhtemelen monitörüm 2K olduğu için hata veriyor ama bir türlü çözemedim.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.^^

Çözüm
Oyuna Steam'de sağ tıklayıp özellikler diyerek "Başlatma Seçenekleri"ne "C:\Windows\System32\cmd.exe /C start "" /affinity FE "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Crysis\Bin32\Crysis.exe" %command%" kodunu girer misiniz?

"C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Crysis\Bin32\Crysis.exe" yolunu siz oyun nereye kurulu ise orası olarak değiştirin.
Oyuna Steam'de sağ tıklayıp özellikler diyerek "Başlatma Seçenekleri"ne "C:\Windows\System32\cmd.exe /C start "" /affinity FE "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Crysis\Bin32\Crysis.exe" %command%" kodunu girer misiniz?

"C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Crysis\Bin32\Crysis.exe" yolunu siz oyun nereye kurulu ise orası olarak değiştirin.

Çözüm
Şimdi denedim bu sefer siyah ekranda gelmiyor başlatıyorum ve tekrar gidiyor eğer bir işe yarayacaksa da söyleyeyim oyun ":C" diskinde değil.
1633776053646.png

Kodu böyle değiştirim C:\Windows\System32\cmd.exe /C start "" /affinity FE "D:\SteamLibary\steamapps\common\Crysis\Bin32\Crysis.exe" %command%

Dosya Ekleri

• 1633776300299.png
    1633776300299.png
    369,9 KB · Görüntüleme: 296
Oyunun kurulu olduğu yerdeki Bin32 ve Bin64 klasörlerinde başka exe dosyaları da olacak, onları deneyin. Ben bu şekilde çözmüştüm. Ama bu şekilde yaptığınızda Steam oyunu görmeyebilir yani başarım vs. gelmez ve arayüze erişemezsiniz.

Oyunun kurulu olduğu yerdeki Bin32 ve Bin64 klasörlerinde başka exe dosyaları da olacak, onları deneyin. Ben bu şekilde çözmüştüm. Ama bu şekilde yaptığınızda Steam oyunu görmeyebilir yani başarım vs. gelmez ve arayüze erişemezsiniz.

Sadece Bin32 var ve oradaki dosyayı yönetici olarak çalıştırmaya çalıştığımda böyle bir hata alıyorum.

Çözüldü​

@@Emir M.'nın verdiği başlatma kodunu yazıp oyunum "D" diskinde olduğu için o kısmı değiştirip yazdığımda oyun açıldı eğer oyunun konumunu bilmiyorsanız Cryrsis'ın kurulu olduğu dosyayı açıp "Game" adlı Not'u açarsanız "Executable"ın yanında oyunun hangi konumda olduğunu görebilirsiniz ve onu kopyalayıp değiştirin örnek olarak ben şöyle yazdım kendi başlatma kodumu "C:\Windows\System32\cmd.exe /C start "" /affinity FE "D:\SteamLibrary\steamapps\common\Crysis\bin32\crysis.exe" %command% "

Çözüm için @@Emir M.'ya sonsuz teşekkürler. İyi oyunlar.^^

Dosya Ekleri

• 1633776530625.png
    1633776530625.png
    13,6 KB · Görüntüleme: 273
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı