Crysis 1 siyah ekran veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Theoden23

Centipat
Yer
Rohan
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Steam'de Crysis serisini bitirmek için EA Play aldım lakin Crysis'e girmeye çalışıyorumi siyah ekran verip oyunu kapıyor. Yabancı sitelerden YouTube videolarından yardım almaya çalıştım, denedim lakin olmadı. Windows 10 64 bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'de Crysis serisini bitirmek için EA Play aldım lakin Crysis'e girmeye çalışıyorumi siyah ekran verip oyunu kapıyor. Yabancı sitelerden YouTube videolarından yardım almaya çalıştım, denedim lakin olmadı. Windows 10 64 Bit.

İlk olarak bir "oyun dosyalarını doğrula" yapmayı dene dostum aynı sorunu yaşadım çözümüm böyle değildi ama bu en kolayı çözülürse iyi olur.
Kendi çözümüm: Öncelikle çözünürlüğü bir tık düşür 30-35 dk oyna eğer bir sıkıntı olmuyorsa ekran kartı sürücünü kaldırıp baştan yükle ben bu şekilde çözdüm.

Geçen ay bende başlamaya karar vermiştim. Crysis 1 çok eski olduğu için Windows 10 desteklemiyor. O yüzden dosya konumundan 32 ve 64 için oyun exelerini uyumluluk sorununu Windows XP service pack 2 ayarlaman gerekiyor. Yoksa vista yap. Bir de olmazsa 32 bitin exesinden girmeye çalış. Nasıl yaptığımı unuttum ancak bu kadar yardımcı olabilirim.

Oyun klasörüne gir ve Bin64 içindeki Crysis.exe'yi çalıştır. Eğer Bin64 içindeki Crysis.exe olmazsa Bin32 içindeki Crysis.exe çalışacaktır.

Otomatik oluşturulan kısayol Crysis64.exe'yi açıyor fakat Crysis64.exe ile siyah ekran sorunu oluyor, Crysis.exe'yi çalıştırman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı