Çözüldü Crysis 1 Siyah Ekranda Kalıp Kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

217146

Hectopat
Makaleler
7
Steam'den Crysis 1'i indirdim ama oyunu açmaya çalıştığımda siyah bir ekran geliyor ve oyun kapanıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Sorunu çözdüm hocam.
Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için çözümü anlatayım.
Öncelikle bu linkten oyunun Bin64 klasörünü indiriniz. VirusTotal'de temiz çıktı ama linkin bana ait olmadığını belirteyim.
Ardından bu klasörün içindeki Crysis.exe'yi siliniz ve Crysis64.exe'nin adını Crysis.exe olarak değiştiriyoruz.
Son olarak da bu klasörün adını Bin32 olarak değiştirip oyunun ana dizinine atıyoruz. Her ihtimale karşı orijinal Bin32 dosyasının yedeğini alın. Ardından oyunu Bin32 dosyasını içindeki Crysis.exe'den açtığımınızda büyük ihtimalle oyun açılacaktır.
Eğer bu şekilde de açılmazsa direk Bin64'ü indirdiğimiz haliyle ana dizine atalım ve Crysis.exe'den oyunu başlatalım.
Sürümü yanlış yazdın sanırım. Her halükarda ekran kartı sürücü sürümün eski sanırım. Güncelleyip dener misin?

Hocam sürücüyü güncelledim ama hala aynı hata var.
Konu dışı olarak, Türkçe dil dosyalarını da Steam sürümüne koymamış adamlar. Resmen oyunu kafalarında bitirmişler.
Oyunu EA Play ile Steam üzerinden indirdim. Zaten ders oldu bir daha oyun falan da almam bu şirketten.

Oyunu EA Play ile Steam üzerinden indirdim. Zaten ders oldu bir daha oyun falan da almam bu şirketten.

Oyunun kendisine özel para harcamamış olmanız iyi. EA playdeki diğer oyunları oynarsınız. Ben o paragöz şirkete zaten para vermemeye kararlıyım. Abonman usulü oyun oynatan sistemler içinde Xbox game pass bana daha iyiymiş gibi geldi. İçinde güzel oyunlar var. Hatta Bethesda'nın Microsoft tarafından satın alınmış olması (PS plus için bir hamle sanırım) Xbox game pass'a güç katacaktır diye düşünüyorum.

Sorunu çözdüm hocam.
Öncelikle bu linkten oyunun Bin64 klasörünü indiriniz. VirusTotal'de temiz çıktı ama linkin bana ait olmadığını belirteyim.
Ardından bu klasörün içindeki Crysis.exe'yi siliniz ve Crysis64.exe'nin adını Crysis.exe olarak değiştiriyoruz.
Son olarak da bu klasörün adını Bin32 olarak değiştirip oyunun ana dizinine atıyoruz. Her ihtimale karşı orijinal Bin32 dosyasının yedeğini alın. Ardından oyunu Bin32 dosyasını içindeki Crysis.exe'den açtığımınızda büyük ihtimalle oyun açılacaktır.
Eğer bu şekilde de açılmazsa direk Bin64'ü indirdiğimiz haliyle ana dizine atalım ve Crysis.exe'den oyunu başlatalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdüm hocam.
Öncelikle bu linkten oyunun bin64 klasörünü indiriniz. VirusTotal'de temiz çıktı ama linkin bana ait olmadığını belirteyim.
Son olarak da bu klasörün adını bin32 olarak değiştirip oyunun ana dizinine atıyoruz. Her ihtimale karşı orijinal bin32 dosyasının yedeğini alın. Ardından oyunu bin32 dosyasını içindeki Crysis.exe'den açtığımınızda büyük ihtimalle oyun açılacaktır.
Eğer bu şekilde de açılmazsa direk bin64'ü indirdiğimiz haliyle ana dizine atalım ve Crysis.exe'den oyunu başlatalım.

Bende bu şekilde de başlamadı lütfen yardım orijinal oyun bile oynayamıyoruz ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı