Çözüldü Crysis 1 Siyah Ekranda Kalıp Kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

217146

Hectopat
Makaleler
7
Steam'den Crysis 1'i indirdim ama oyunu açmaya çalıştığımda siyah bir ekran geliyor ve oyun kapanıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Sorunu çözdüm hocam.
Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için çözümü anlatayım.
Öncelikle bu linkten oyunun Bin64 klasörünü indiriniz. VirusTotal'de temiz çıktı ama linkin bana ait olmadığını belirteyim.
Ardından bu klasörün içindeki Crysis.exe'yi siliniz ve Crysis64.exe'nin adını Crysis.exe olarak değiştiriyoruz.
Son olarak da bu klasörün adını Bin32 olarak değiştirip oyunun ana dizinine atıyoruz. Her ihtimale karşı orijinal Bin32 dosyasının yedeğini alın. Ardından oyunu Bin32 dosyasını içindeki Crysis.exe'den açtığımınızda büyük ihtimalle oyun açılacaktır.
Eğer bu şekilde de açılmazsa direk Bin64'ü indirdiğimiz haliyle ana dizine atalım ve Crysis.exe'den oyunu başlatalım.
Yüklü olduğu klasöre girip 64 Bit exe ile çalıştırmayı deneyin. Olmazsa rapor paylaşın:

Yüklü olduğu klasöre girip 64 Bit exe ile çalıştırmayı deneyin. Olmazsa rapor paylaşın:

Hocam oyunun kurulu olduğu dizinde Bin32 klasörü bulunuyor.
Oyunun dosyalarından oyunu Windows XP SP1 yapıp dener misin.
Windows 7, Vista dahil bütün uyumluluk ayarlarını denedim ama bir türlü oyun açılmıyor.

İnternette yazan pek çok yöntemi denedim. Win XP'den itibaren tüm uyumluluk seçeneklerini denedim. Hazır bin64 klasörü paylaşanlar olmuş, onları da denedim. AMD işlemci sahipleri için bazı çalıştırma komutları verenler olmuş. Onlar da olmadı.

Birisi Steam'deki Crysis Warhead binary klasörünü kullanarak çalıştırmayı başarmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarıda belirttiğim yöntemlerin bazılarının çalıştığı söylenmiş. Bende sadece Warhead binary dosyalarını kullanma fikri işe yaradı. Ancak hatalar ortaya çıkarınca vazgeçtim. Parasını verdiğim oyunu oynayamamanın sebep olduğu sinirle gidip bir repack sürümü indirdim ve rahat rahat oynadım.

Konu dışı olarak, Türkçe dil dosyalarını da Steam sürümüne koymamış adamlar. Resmen oyunu kafalarında bitirmişler.

Geri
Yukarı