Crysis 2 Oynarken Ani Donmalar Yaşıyorum

NirvanA1

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Okula giden kurbanlık koyunlardan(LİSE)
Pc'de Crysis2 oynarken FPS 55'lerde olmasına rağmen bazı donmalar yaşıyorum. Ekran kartım XFX HD RADEON 6870. FPS hiç inmiyor ama sanki FPS 15'e düşermişcesine donmalar yaşıyorum. Nedeni nedir sizce? Bana format lazım gibime geliyor ? Format atmadan önce 1-2 oyunu ayrı bir taşınabilir diske atsam bir sorun olur mu ?

Hayır formatla bir alakası yok. O her anlık olan bir şey değil, oyunda sadece 1 saniyeden bile az donma yaşıyorsun sonra düzeliyor. Onun aynısını ben kendim yaşıyorum, neden çünkü stok fan kullandığım için. İşlemci ısısından, ve kasa içi ısısından kaynaklı bir durum.

İyi de, bilgisayarı açalı 1 dakika bile olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir önceki konuda da konuştuğumuz gibi kasan uyduruk.

PCafb.jpg

Bu kasadan cacık bile olmaz, soğutması çok kötü olduğu için donma sorunu yaşamaya alışmalısın.

Malware felan bulaşmıştır, Spybot'la tarat hocam.

- - - Güncellendi - - -

Bir önceki konuda da konuştuğumuz gibi kasan uyduruk.

PCafb.jpg

Bu kasadan cacık bile olmaz, soğutması çok kötü olduğu için donma sorunu yaşamaya alışmalısın.

Benimkinden iyi :D

ATI Radeon X1300 512 MB
1 GB RAM DDR2
AMD Athlon Processor 4000+ 2.59 Ghz

Kasanın yan kapağı açık durumda. Dereceler 70 lerde ki 83 derecede bile donma yoktu.

Benim eski kasam Aopen M501'di, takmadığım ekran kartı kalmadı ve en ufak bir sıcaklık sorunu yaşamadım.

Konuya gelecek olursak, adamın kasasına çamur atmayın. Bir mantık kurun, işlemci ısınınca yavaşlar doğru. Yavaşlayınca oyun donar. E kardeşim anlık donma yaşıyormuş. İşlemci 40 derece iken bir anda 80'e çıkıp baştan 40'a mı inecek ? Isıdan kaynaklanmaz bu sorun. Donmalar bence o ekran kartı ile normal. Sakin sakin gezerken araya bir sahne giriyor ve donuyor. Bilmediğim bir konuda yorum yapamayacağım. Ancak kesinlikle sıcaklıktan değil !

Yok, zaten daha efektli sahnelere geçmeden başladı donma. Bu gün ilk defa yaşıyorum. 6870 şu ana kadar hiç bir oyunda 25 FPS'nin altına inmedi. 2 Dk. önce ekran kartını söküp bulunduğu yeri peçeteyle tozlarını aldım, o da değil fanların aralarını bile sildim. Takarken sorunlu takmış olabilir miyim ? real_king sıcaklıkla alakası yok şu an. 83 dereceye çıkartım kartı 50 FPS'nin altına inmedi, bir de 69 derece şu an.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı