Crysis 2'yi Yüksek Çözünürlükte Oynamak

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Selamlar 4 GB Ram, ATİ Radeon HD 5700 Series 1 GB, İntel Core i7 2.80 GHZ ye sahip bir makinam var. Ekran kartı 3d ayarları şöyle

Örtüşme Önleme Kipi - Çoklu örnekleme
Mipmap Ayrıntı Düzeyi - Yüksek Kalite
Dikey Yenileme İçin Bekle - Her Zaman Kapalı
Catalyst A.I Etkinliği Kaldır - Standart
Anti Aliasing Ayarları
SMOOTHVISION HD: Örtüşme Önleme
Uygulama Ayarlarını Kullan (V)
SMOOTHVISION HD: Yönbağımlı Filtreleme
Uygulama Ayarlarını Kullan (V)

ATI Overdriver Ayarlarım

Yüksek Performanslı GPU Saat Ayarları:

500MHz-870MHz Kullandığım MHz - 700MHz

Yüksek Performanslı Bellek Saat Ayarları

575MHz-1430MHz Kullandığım MHz - 1150MHz

Ve Alltada Şöyle Bir şey yazıyor.

Geçerli Değerler
GPU Saati: 400MHz Bellek Saat: 900MHz

Sistemim bu şekilde sorum şu

1- MHzlerim 700-1150 olmasına rağmen geçerli değerler 400-900mhz gösteriyor bunun nedeni nedir?
2- Forumdaki bir arkadaşımız ATI HD 4850 ekran kartına ve intel core duo 2 yada intel pentium kullanıyor diye hatırlıyorum. Arkadaşımız bu sistemle 1920x1080 ve hardcore ayarlarla oyunu akıcı bir şekilde oynadığını söylüyor. Benim monitörüm 1360x768 maximum çözürlüğü var. Ekran kartının 3D ayarlarını yukarıda söylediğim şeklindeydi. 1360x768 çözünürlük ve hardcore ayarlarla oyun çok fazla kasmasada kasıyor. Şimdi benim sistemim bu arkadaşımızdan daha iyi olduğuna göre yada ben mi yanlış biliyorum ama benim bilgisayarım 1360x768de kasıyor. Bu nasıl oluyor ?

1-Bu değerler ekran kartının masaüstü frekanslarıdır. Oyun açtığında frekanslar 3D frekanslarına geçer. Amaç güç tüketimidir. Yani ekran kartları masaüstünde farklı, oyunlarda farklı frekanslarda çalışırlar. Bu sayede kart boşta 18 Watt tğketirken oyunda 150 Watt tüketir.

2- HD 4850 ile oyunu Full HD Hardcore oynayan kişi ya yalan söylüyor ya da oyunun zorluk seviyesiyle grafik ayarlarını karıştırmış…
Şimdi öncelikle sen Catalyst ayarlarını sıfırla, elle ayar yapma.

Sonrasında ekran kartı sürücünü 11.3’e güncelle. Sonra da DirectX’i güncelle.

Eğer ben oyunun grafik ayarlarıyla oynamak istiyorum dersen de bu programı kullanabilirsin:

Crysis 2 İleri Grafik Ayarları Uygulaması

Merhaba benim ufak bir sorum olacaktı.Ekran kartım ATI HD 4850,psu 460w ve 4 gb ram im var.Bilgisayar boştayken ekran kartı sıcaklığım 75-80 derece civarında oluyor.Crysis 2 oynarken 1440x900 çözünürlükte hiçbir donma kasma olmadı fakat ısı değerlerine baktığımda 110 dereceyi geçmişti.Bu ısı normal mi sizce ne yapmalıyım? Fan hızını %70 e yükselttim pek faydası olmadı.Yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı