Crysis 3 DXGI Error Device Removed Hatası

Cenk Karasol

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar eski oyunları oynayayım dedim, Crysis 3 indirdim. Sorunsuz oynarken yarım saat sonra bu hatayı verdi. Çok yaygın bir hataymış fakat her telden söylenti var, hepsini yaptım hala devam ediyor. Kimisi O.C. yapma diyor, kimisi başka şeyler diyor. Technopat'in önermiş olduğu şeyi de denedim, PCI Express güc tasarrufunu kapattım. Ne yapmam gerek bunun kesin çözümü yok mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir şey gördüm internette tek bu kaldı. Ne olduğu bilen varsa yardımcı olabilir mi bir zararı var mıdır?

Şimdiden herkese teşekkürler iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu rehber sorunu geçici olarak çözer.

Sorun, ekran kartınızın aşırı yükün altından kalkamaması ve oyuna cevap verememesidir. Ben buna ekran kartının havlu atması diyorum. Ekran kartından bir süre cevap gelmeyince sistem hata verir ve oyun kapanır.

Söz konusu Regedit ile "ekran kartı geç cevap verse de bekle" ayarı yapılmış olur. Sorunun etrafından dolaşmış olursunuz.

Asıl çözüm ise ekran kartının frekanslarını düşürmek olabilir. Ya da kart ısınıyorsa soğutucusu temizlenip termal macunu yenilenebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı