Çözüldü Spider-Man "dxgi error device hung" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

asrenax

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
2060
İşlemci
R5 3500
Arkadaşlar Spider-Man oynarken dxgi error device hung hatası alıyorum. Hatayla ilgili araştırmalarım sonucu bir sonuç bulamadım ekran kartını her tur testten geçirdim hicbirinde sorun cıkarmadı. Fakat anlamıyorum hata devam ediyor acaba ekran kartı cok ısındıgında, Afterburner'da 80derece sınır koydum. Kendini mi kapatıyor? Tam anlamadım fakat düşük grafiklerde de aynı sorun oldugundan emin olamadım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler. Arkadaşlar şimdi test ettim ve 61 derecede oyun aynı hatayı verdi. Ortalama 60 61 derecelerdeydi acaba Afterburner'dan fan hızını arttırsam sorun olur mu? Mesela 100 yapınca vb fanda falan bir sorun oluşur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kendini kapatıyor olabilir. Fan hızı artırsanız fanın ömrünü kısaltmış olursunuz otomatikte kalmasını öneririm.
Aşağıda detaylıca birkaç yöntem önerdim. Umarım işinize yarar.

Seçenekleri sırayla deneyin.
1) Driver güncellemesi
2) Directx güncellemesi
3) Overclock yaptıysanız stok ayarlara geri dönün.
Bu 3 madde işe yaramadıysa aşağıdaki seçenekleri deneyin.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Default ayarlara geri döndürüp bir süre o şekilde kullanın. Sorun hala devam ediyorsa sırasıyla deneyin;
1) Nvidia kontrol panelini açın. 3D Ayarlar kısmından önizleme ile görüntü ayarlarını düzenlemeye tıklayın. Gelişmiş 3D Görüntü ayarları kutucuğunu işaretleyip uygula diyin. Daha sonra program ayarları kısmından ekle diyin ve bu hatayı aldığınız oyunları seçin. Program için tercih edilen grafik işlemcisi için Yüksek Performans NVidia işlemcisini seçin.

2) Başlat/Çalıştır Regediti yönetici olarak açın. HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / Current Control Set / Control / Graphics Drivers kısmına girin. Açılan sağdaki kısımda boş bir yere sağ tıklayıp; Yeni/DWORD (32 Bit) i seçin. Eklenilen yeni değerin ismini TdrLevel olarak değiştirin. (T ve L büyük) Oluşturduğunuz bu değeri çift tıklayıp açın, değer verisi 0 olacak. Tamama basıp çıkın, pcye reset atın.

3) Driver kaynaklı olması ihtimaline karşın, güncel driverı silin ve eski sürüm driverları oyunlarda sırasıyla deneyin.

4)Benzer sorunlar için üretilmiş bazı fixer programlar var. Araştırıp bu programları deneyebilirsiniz. Son çare olarak format atın. Sorun donanımsal değilse çözülmesi gerekiyor.
Kendini kapatıyor olabilir. Fan hızı artırsanız fanın ömrünü kısaltmış olursunuz otomatikte kalmasını öneririm.

1) Driver güncellemesi
2) Directx güncellemesi

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Default ayarlara geri döndürüp bir süre o şekilde kullanın. Sorun hala devam ediyorsa sırasıyla deneyin;
1) Nvidia kontrol panelini açın. 3D Ayarlar kısmından önizleme ile görüntü ayarlarını düzenlemeye tıklayın. Gelişmiş 3D Görüntü ayarları kutucuğunu işaretleyip uygula diyin. Daha sonra program ayarları kısmından ekle diyin ve bu hatayı aldığınız oyunları seçin. Program için tercih edilen grafik işlemcisi için Yüksek Performans NVidia işlemcisini seçin.

2) Başlat/Çalıştır Regediti yönetici olarak açın. HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / Current Control Set / Control / Graphics Drivers kısmına girin. Açılan sağdaki kısımda boş bir yere sağ tıklayıp; Yeni/DWORD (32 Bit) i seçin. Eklenilen yeni değerin ismini TdrLevel olarak değiştirin. (T ve L büyük) Oluşturduğunuz bu değeri çift tıklayıp açın, değer verisi 0 olacak. Tamama basıp çıkın, pcye reset atın.

3) Driver kaynaklı olması ihtimaline karşın, güncel driverı silin ve eski sürüm driverları oyunlarda sırasıyla deneyin.

4)Benzer sorunlar için üretilmiş bazı fixer programlar var. Araştırıp bu programları deneyebilirsiniz. Son çare olarak format atın. Sorun donanımsal değilse çözülmesi gerekiyor.

Çözüm

1) Driver güncellemesi
2) Directx güncellemesi

formatla düzelmedi ne yazikki yinede deneyip dönüş sağllarım

1) driver güncellemesi.
2) DirectX güncellemesi.
3) overclock yaptıysanız stok ayarlara geri dönün.

1) NVIDIA kontrol panelini açın. 3D ayarlar kısmından ön izleme ile görüntü ayarlarını düzenlemeye tıklayın. Gelişmiş 3D görüntü ayarları kutucuğunu işaretleyip uygula deyin. Daha sonra program ayarları kısmından ekle deyin ve bu hatayı aldığınız oyunları seçin. Program için tercih edilen grafik işlemcisi için yüksek performans NVIDIA işlemcisini seçin.

2) Başlat/Çalıştır Regedit'i yönetici olarak açın. Hkey_local_machıne / System / current Control set / Control / Graphics drivers kısmına girin. Açılan sağdaki kısımda boş bir yere sağ tıklayıp; Yeni/DWORD (32 Bit) i seçin. Eklenilen yeni değerin ismini TDR Level olarak değiştirin. (t ve l büyük) oluşturduğunuz bu değeri çift tıklayıp açın, değer verisi 0 olacak. Tamama basıp çıkın, PC'ye reset atın.

3) driver kaynaklı olması ihtimaline karşın, güncel driverı silin ve eski sürüm driverları oyunlarda sırasıyla deneyin.

4)benzer sorunlar için üretilmiş bazı fixer programlar var. Araştırıp bu programları deneyebilirsiniz. Son çare olarak format atın. Sorun donanımsal değilse çözülmesi gerekiyor.

İlk soylediginiz olmadı cunku secenegi bulamadım 2.dediginizi yaptım 1saatlik denemede bir sorunla karşılaşmadım duruma göre güncelleyeceğim.

İlk soylediginiz olmadı cunku secenegi bulamadım 2.dediginizi yaptım 1saatlik denemede bir sorunla karşılaşmadım duruma göre güncelleyeceğim.
Yardımcı olabildiysem çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı