CrystalDiskInfo sonuçları iyi mi?

ernbutgamer1

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Seagate BarraCuda ST1000DM010
Anakart
Asus Prime A320M-K
Merhaba, CrystalDiskInfo sonucu bu şekilde sistem her açıldığında disk Check'e giriyor problem nedir? Anlayanlar cevaplarsa sevinirim.

Seagate Barracuda ST1000DM010​

Hatanın alındığı disk bu.

1705072074233.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim Samsung 5400'lük HDD 7 senelik olacak bundan sağlam gene yaptın yapacağını Samsung:).

56 adet sektör ölmüş ve yedekten yenileri tahsis edilmiş. Bir o kadarı da sorunlu ama askıya alınmış. Bir dahaki sefere disk onların üzerinden geçip yazma/okuma yapabilirse düzelir yoksa onlar da emekliye ayrılır.

Görünüşe göre çok eski bir disk değil. Fazla çalışmamış. Bu rapor da çok kötü sayılmaz. Ancak Barracuda model olduğu için her halt beklenir.

Hard Disk Sentinel programı ile Quick Fix taraması yaptır. C5 ve C6 girdileri sıfırlanmazsa diski komple yavaş formattan geçirmek lazım. O noktaya gelirsen yine sor yardımcı olmaya çalışırız.

Sonuçlar çok mu kötü.

Anlamam pek ama dikkat falan yazıyor sorunlu bölgeleri var sen bana HDD Tune programıyla gel ben ondan anlıyorum taramada kırmızı yer çıkarsa HDD bitmiş demektir ama bununla pek bir şey söyleyemem.

Merhaba, CrystalDiskInfo sonucu bu şekilde sistem her açıldığında disk Check'e giriyor problem nedir? Anlayanlar cevaplarsa sevinirim.

Seagate Barracuda ST1000DM010​

Hatanın alındığı disk bu.

Eki Görüntüle 2082382

Açıkçası sonuçların pek hayırlı olduğunu söyleyemem idare eder ya o kadar da kötü değil bence bence.

56 adet sektör ölmüş ve yedekten yenileri tahsis edilmiş. Bir o kadarı da sorunlu ama askıya alınmış. Bir dahaki sefere disk onların üzerinden geçip yazma/okuma yapabilirse düzelir yoksa onlar da emekliye ayrılır.

Görünüşe göre çok eski bir disk değil. Fazla çalışmamış. Bu rapor da çok kötü sayılmaz. Ancak Barracuda model olduğu için her halt beklenir.

Hard Disk Sentinel programı ile quick fix taraması yaptır. C5 ve C6 girdileri sıfırlanmazsa diski komple yavaş formattan geçirmek lazım. O noktaya gelirsen yine sor yardımcı olmaya çalışırız.

UE5 yedeklerini tuttuğum diskti anladığım kadarıyla HDD cortlamaya başlamış yeni disk almam gerekiyor gibi.

UE5 yedeklerini tuttuğum diskti anladığım kadarıyla HDD cortlamaya başlamış yeni disk almam gerekiyor gibi.

Error scan e gir hızlı scan yerinin tikini yani quick scan yerini kaldır ve 1 2 saat kadar tarasın orada yeşil kutucuk sağlam kırmızı kutucuk bozuk demektir.

Ayrıca WD blue tercih et seagethe berbat ve sesli.

Öyle bir şey söylemedim ben. Diğerlerinin bilgisizce yaptığı yorumlar onlar. Yok taramada kırmızı nokta çıkarsa ölmüş demekmiş, sonuçlar kötüymüş falan çok abartılı iddialar. Sadece bu kadar az çalışmış diskte bu kadar ölü sektör çıkması hoş değil. Seagate Barracuda'nın rezilliğidir.

Ömrünü uzatmanın yolları var. Ancak illa yenisini alacağım diyorsan onun önerisini baştan vereyim. Bir daha Barracuda disk alma. Önereni de görmezden gel. Ayrıca onun kadar kötü olmasa da WD Green de en alt seviyedeki modellerdendir. WD Blue, Toshiba P300 daha iyidir.

HD Tune taramasında ne çıkacağını söyleyeyim. Askıda kalan 56 sektör olduğuna göre orada bir sürü kırmızı kutu çıkacak. Mayın tarlası gibi olur. Ancak onların çoğunu devre dışı bırakma şansı var. Yukarıdaki mesajda yazdığım gibi Hard Disk Sentinel programını kullan. Olmazsa başka çaresine bakarız.

Yeni konular

Geri
Yukarı