CS 2 için i9-13900K vs R7 7800x3D

7800x3d alın aradaki farkı anlamazsınız genel olarakda oyunlarda daha iyi sadece cs2 için değil diğer oyunlardada daha iyi artı çok verimli ve serin çalışıyor ben 6 aydır kullanıyorum cs2 gibi işlemciyi ağlatan oyunda bile 55 57 derecenin üstüne cikmadi

Sıcak çalışmak ayrı stabil çalışmak ayrı. 3 4 yıl boyunca hiç uğraşmadan kullanmak varken sürekli uğraşmak da var.
Ryzen'da uğraşıyor musun birader? Yıllar yıllar önceki FX serisinin sorunlarını Ryzen'a yıkmanın bırakıldığını düşünüyordum. Ayrıca sıcaklık arttıkça performans düşer, silikon erir. Stabillikten uzaklaşır işlemci yüksek sıcaklıklarda. Ama AMD'nin işlemcileri yüksek derecelerde çalışması için tasarlandığı için pek bir sorun olmaz ve ısınmıyorlar da zaten. Fiyatları desen daha düşük, nanometre daha iyi, mimari daha iyi, soket daha ileriye dönük. Intel'in kıymet-i harbiyesi yok hiçbir durumda.

Ryzen'da uğraşıyor musun birader? Yıllar yıllar önceki FX serisinin sorunlarını Ryzen'a yıkmanın bırakıldığını düşünüyordum. Ayrıca sıcaklık arttıkça performans düşer, silikon erir. Stabillikten uzaklaşır işlemci yüksek sıcaklıklarda. Ama AMD'nin işlemcileri yüksek derecelerde çalışması için tasarlandığı için pek bir sorun olmaz ve ısınmıyorlar da zaten. Fiyatları desen daha düşük, nanometre daha iyi, mimari daha iyi, soket daha ileriye dönük. Intel'in kıymet-i harbiyesi yok hiçbir durumda.
Ryzen 1000, 2000 serilerinde yaşanan sorunların hepsini gördüm. Intel 6. 7. Nesil alan adamlar bir kere bile BIOS güncelleme ye gerek duymadan sorunsuz kullanırken bunlar sürekli sistemin oturmasını bekledi. Ve ryzen 7000 serisindeki işlemci anakart yanma sorunları da vardı. Ben sistemi alacağım sonra oturmasını bekleyeceğim.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Forumdan birisi 13900K'yı Render yaparken soğutamazsın ama amacın oyun ise kule tipi soğutucu bile yeter yazmış sanırım. Bu yorum kafamı karıştırdı, benim amacım da sadece oyun.

Bu arada ekran kartı olarak 4080, 4080 super falan düşünüyorum. 4090 değil ama en fazla 4080 veya 4080 super.

Ryzen 1000, 2000 serilerinde yaşanan sorunların hepsini gördüm. Intel 6. 7. nesil alan adamlar bir kere bile BIOS güncelleme ye gerek duymadan sorunsuz kullanırken bunlar sürekli sistemin oturmasını bekledi. Ve Ryzen 7000 serisindeki işlemci anakart yanma sorunları da vardı. Ben sistemi alacağım sonra oturmasını bekleyeceğim.

Hocam gereksiz taraftarlık yapıyorsunuz. 7000 vs 13. 14. nesil işlemci karşılaşmasında birçok konuda 7000 serisinin daha başarılı olduğu apaçık ortada. Adı Intel olunca stabil olmuyor maalesef o eskidendi. 7000 serisinde değil X3dli işlemcilerde yanma sorunu vardı BIOS Update ile çözüldü. Bireysel tercihiniz Intel olabilir saygı duyarım ancak başkalarına empoze etmeye çalışmayın.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Forumdan birisi 13900K'yı render yaparken soğutamazsın ama amacın oyun ise kule tipi soğutucu bile yeter yazmış. Bu yorum kafamı karıştırdı, benim amacım da sadece oyun.

Bu arada ekran kartı olarak 4080, 4080 Super falan düşünüyorum. 4090 değil ama en fazla 4080 veya 4080 Super.

Rica ederim. Amacınız sadece oyun ise 7800x3D alın kesinlike 13900K-14900k için o fiyat farkını vermeye değmez. Kaldı ki attığım teste baktıysanız 7800x3D daha fazla FPS veriyor zaten önbelleği sayesinde.

Ryzen 1000, 2000 serilerinde yaşanan sorunların hepsini gördüm. Intel 6. 7. Nesil alan adamlar bir kere bile BIOS güncelleme ye gerek duymadan sorunsuz kullanırken bunlar sürekli sistemin oturmasını bekledi. Ve ryzen 7000 serisindeki işlemci anakart yanma sorunları da vardı. Ben sistemi alacağım sonra oturmasını bekleyeceğim.
Hani nerede sorun? Öyle kronik bir sorun yok. Bir de yanma sorunu falan demişsin. Kaynak yok, bir şey yok. Rastgele uyduruyorsun. Bir sürü AM5 sistem aldırdık, bir kişi dönüp "yandı" demedi. Argümanlarıma da bir tane yanıtın yok.
1708608467146.png

Intel kalksın mimari üretsin ilk önce. Bir de boş boş AMD'ye atıp tutuyorlar sanki çok marifet yapıyorlarmış gibi. 14. nesil rezilliğini yazılımla cartla curtla kapatmaya çalıştılar ama bir işe yaradı mı? Kimse kanmadı. 2024'te 10nm işlemci üretirsen millet senden işlemci almaz, aldırmaz, dalga geçer.

Son düzenleme:
Hani nerede sorun? Öyle kronik bir sorun yok. Bir de yanma sorunu falan demişsin. Kaynak yok, bir şey yok. Rastgele uyduruyorsun. Bir sürü AM5 sistem aldırdık, bir kişi dönüp "yandı" demedi. Argümanlarıma da bir tane yanıtın yok.
Eki Görüntüle 2123168
Intel kalksın mimari üretsin ilk önce. Bir de boş boş AMD'ye atıp tutuyorlar sanki çok marifet yapıyorlarmış gibi. 14. nesil rezilliğini yazılımla cartla curtla kapatmaya çalıştılar ama bir işe yaradı mı? Kimse kanmadı. 2024'te 10nm işlemci üretirsen millet senden işlemci almaz, aldırmaz, dalga geçer.
Yıllar önce ilk ryzen nesillerinde yaşanan bir sürü sorundan bir tanesi:
Ryzen 7000 serisinde yaşanan sorunlardan bir tanesi:

İ9 modelinin ısındığını herkes biliyor zaten. Ama bozulduğunu duymadım.

Yıllar önce ilk ryzen nesillerinde yaşanan bir sürü sorundan bir tanesi:
Birader her ürün hakkında illa ki şikayet vardır. Kronik sorunlu diyemezsin buna bakarak. NVIDIA ekran kartlarında sorun var diye "kronik sorunlu bunlar" diyor muyuz?
Ryzen 7000 serisinde yaşanan sorunlardan bir tanesi:
Ryzen 7000'in daha yeni piyasaya çıktığı zamanlar. Zaten az sayıda 7000 serisi işlemci vardı o zamanlar. Yeni ürünlerde olabilecek şeyler. Ayıp değildir. Ayrıca o yanan işlemcilerin değişimi/iadesi yapılmıştır garanti ile.
İ9 modelinin ısındığını herkes biliyor zaten. Ama bozulduğunu duymadım.
Kimse bozuluyor demiyor. Mimarisi eski, güç tüketimi fazla, fiyat fazla, soğutma masrafı fazla, nanometre fazla. Niye alınsın diyoruz birader. Sen ise argümanın olmadan Ryzen'ların stabil olmadığını iddia ediyorsun. Öyle bir şey yok. Bilmediğin konularda emin olmadan konuşma. İyi sosyaller.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı