CS 2 neden kötü hissettiriyor?

CS:GO'da AK-47 kullanmak gerçekten zordu CS2 de AK-47 ile aim almak daha kolay sanki.
64 tick yerine Subtick'e geçildiği için mermiler sıktığın yere daha düzgün gidiyor o yüzden bu hissiyata kapılmış olabilirsin hocam.
Hocam supreme'mim cs:go'da ama adamları bir görmeniz lazım hiçbir şey yapamıyorsunuz maksimum 1 saniyeniz oluyor sonra anında hs yiyorum.
Abartmışsın biraz hocam sanki CS:GO'da da aynı şekilde anında HS yenilebiliyor. Size denk gelenler sizden iyi oynuyordur veya henüz elin alışmadığı içindir.

CS 2'de Ak-47 kullanımı bariz kolaylaştırılmış, (Patterni takip edebilmek) artık recoil crosshairler de var. CS:GO'dan %10 farklı bir oyun sadece CS2. O rankta da bir zahmet 1 saniyede vursunlar. Supreme olmak kolay değil ki.

Dostum oyun aynı oyun falan değil, silahların neredeyse hepsine re-work geldi. Kötü oynamalık bir durum yok maçları şöyle özetleyeyim Nuke haritasında main kulübenin üstünden zıplayarak havanın ortasında Heaven'a çıkan merdivenin olduğu kulübenin penceresine One-tap atıyor yani bu benim oyun tarzımla açıklanacak bir şey değil 20 maçın 18'inde böyle saçma sapan yerlerden ölüyorum.

Kötüsün demek ki işte açıklama gerektirecek bir durum yok. Ayrıca hiçbir silah rework yemedi bütün spray patternler aynı. Kendin oynayamıyorsun diye işkembeden sallamaya gerek yok.

64 tick yerine Subtick'e geçildiği için mermiler sıktığın yere daha düzgün gidiyor o yüzden bu hissiyata kapılmış olabilirsin hocam.

Abartmışsın biraz hocam sanki CS:GO'da da aynı şekilde anında HS yenilebiliyor. Size denk gelenler sizden iyi oynuyordur veya henüz elin alışmadığı içindir.
Dostum ben zaten en iyisiyim diye bir tribe girmiyorum elbette CS:GO'da da bu tarz maçlar oluyordu ama en fazla 10 maçın 2'sine falan denk geliyordu. Çok uzun süredir supreme'deyim ve gayet rahat maçlar geçiriyorum ama bu nedir 20 maçın 18'inde de benden iyisi mi denk geliyor ?

Kötüsün demek ki işte açıklama gerektirecek bir durum yok. Ayrıca hiçbir silah rework yemedi bütün spray patternler aynı. Kendin oynayamıyorsun diye işkembeden sallamaya gerek yok.
anlaşıldı birader anlamayacaksın uzatma fazla

maçları şöyle özetleyeyim Nuke haritasında main kulübenin üstünden zıplayarak havanın ortasında heaven'a çıkan merdivenin olduğu kulübenin penceresine one-tap atıyor yani bu benim oyun tarzımla açıklanacak bir şey değil 20 maçın 18'inde böyle saçma sapan yerlerden ölüyorum.
If you know you know. :D

426.jpg

CS 2'de Ak-47 kullanımı bariz kolaylaştırılmış, (Patterni takip edebilmek) artık recoil crosshairler de var. CS:GO'dan %10 farklı bir oyun sadece CS2. O rankta da bir zahmet 1 saniyede vursunlar. Supreme olmak kolay değil ki.
Rank'imin kolay olmadığı biliyorum çünkü çok uzun süredir supreme'mim ve elbette benden kat kat daha iyi bir sürü oyuncu gördüm fakat bu apayrı bir şey yani ne bileyim belki de tick rate ile alakalıdır.

Havada deagle'dan one tap yiyorum diyorum kötüsün diyorsun güzel kardeşim. 20 maçın 18'inde adamlar yalan yalan pozisyonlardan HS atıyor diyorum yine kötüsün diyorsun oyun camiasında sizin gibilere bir şey anlatılmıyor ki mübarek

Dostum ben zaten en iyisiyim diye bir tribe girmiyorum elbette CS:GO'da da bu tarz maçlar oluyordu ama en fazla 10 maçın 2'sine falan denk geliyordu. Çok uzun süredir supreme'deyim ve gayet rahat maçlar geçiriyorum ama bu nedir 20 maçın 18'inde de benden iyisi mi denk geliyor ?
Nasıl vuruşlarmış öyle açıkçası merak etmedim değil. Aynı oyunu bende oynuyorum nasıl oluyor dediğim vuruşlar yedim tabi ama sadece 1 maçta aşırı tilt oldum. Adam gördüğü gibi deagle ile hs yapıştırıyor mesafe farketmezsizin. Artık hile midir bilek midir bilmiyorum da iyi tilt etti.

Nasıl vuruşlarmış öyle açıkçası merak etmedim değil. Aynı oyunu bende oynuyorum nasıl oluyor dediğim vuruşlar yedim tabi ama sadece 1 maçta aşırı tilt oldum. Adam gördüğü gibi deagle ile hs yapıştırıyor mesafe farketmezsizin. Artık hile midir bilek midir bilmiyorum da iyi tilt etti.
Yani hak veriyorum bana da deseler ben de imkan vermezdim ama anlayamıyorum bir türlü. Bu arada bu vuruşları yapanların saatleri falan da çok düşük 400-500 saatle 1000 saat arasında gidiyorlar. Büyük ihtimal tam sürüm çıktıktan ve herkes alıştıktan sonra bu tarz şeyler azalır

Beta'dan beri Cs:Go oynuyorum ve CS2 davetiyem henüz bugün geldi. 2 maç denedik ve şimdilik CS:GO devam edeceğiz gibi görünüyor.

-Arayüz, satınalma menüsü, grafikler gayet iyi. Açıkçası uzun zamandır ciddi bir yenilik bekliyorduk. Hakkını veriyor. Subtick meselesi efsanevi. Özellikle yıllarca oynadıktan sonra merminin gidişinin kolaylaştığını görmek sevindirici. Bileği hızlı olanın avantajı artacak. Şansa vuruş devam eder ama azalma olacaktır.

-İlk 2 galibiyeti almamıza rağmen CS:GO'ya geçmemizin sebebi vuruş hissindeki zayıflık. Mekanik zamanla oturacak ve kendini geliştirecektir ama şuanlık çok zayıf geldi bize. Hs attığımızdaki o his, normal vuruşlardaki his çok zayıf. Birini öldürüp öldürmediğimi anlamam gerçekten zor oluyor. Yıllarca "hardcore" tarzda oynamaya alışmış ekip olarak zorlandık hepimiz.

-Ayrıca oyun bir miktar yavaş geldi bize. CS:GO daha akıcı sanki (CS2'de 2 maç attıktan sonra direk CS:GO geçtik ve Faceit Ranked girdik). Kullanıcı yorumlarına göre bu da gelişecektir muhtemelen zamanla.

-Ayrıca ara animasyonlar da rahatsız edici geldi bize. Sonuçta rekabetçi konseptinde bir oyun. Nasıl ki hiç bir grafik ve görsel sunum talebine girmeden en düşük ayarlarda ve 1024x768 çözünürlükte CS:GO oynuyorsak, bu talebimiz bu oyunda da devam edecek illaki. Ara animasyonlarla vakit kaybetmek istemeyiz.

Genel yorum : Eğer Valorant olmasa böyle bir girişimde bulunmazdı Valve. Kesinlikle çok gerekliydi ve hakketiği yatırımı da almış gibi duruyor. Subtick, Source 2, Premier Ranked meselelerini çok beğendik. Umarız ki mekanikler daha da geliştirilir. Yeni Smoke harika. Ayrıca oyun renklerini de çok beğendim. Birini görememe şansımız kalmıyor pek. Bir an önce beta sürecinden çıkıp genel yayına geçmesini temenni ediyorum.

Beta'dan beri CS:GO oynuyorum ve CS2 davetiyem henüz bugün geldi. 2 maç denedik ve şimdilik CS:GO devam edeceğiz gibi görünüyor.

-Arayüz, satın alma menüsü, grafikler gayet iyi. Açıkçası uzun zamandır ciddi bir yenilik bekliyorduk. Hakkını veriyor. Subtick meselesi efsanevi. Özellikle yıllarca oynadıktan sonra merminin gidişinin kolaylaştığını görmek sevindirici. Bileği hızlı olanın avantajı artacak. Şansa vuruş devam eder ama azalma olacaktır.

-İlk 2 galibiyeti almamıza rağmen CS:GO'ya geçmemizin sebebi vuruş hissindeki zayıflık. Mekanik zamanla oturacak ve kendini geliştirecektir ama şu anlık çok zayıf geldi bize. HS attığımızdaki o his, normal vuruşlardaki his çok zayıf. Birini öldürüp öldürmediğimi anlamam gerçekten zor oluyor. Yıllarca "hardcore" tarzda oynamaya alışmış ekip olarak zorlandık hepimiz.

-Ayrıca oyun bir miktar yavaş geldi bize. CS:GO daha akıcı sanki (CS2'de 2 maç attıktan sonra direk CS:GO geçtik ve FACEIT Ranked girdik). Kullanıcı yorumlarına göre bu da gelişecektir muhtemelen zamanla.

-Ayrıca ara animasyonlar da rahatsız edici geldi bize. Sonuçta rekabetçi konseptinde bir oyun. Nasıl ki hiçbir grafik ve görsel sunum talebine girmeden en düşük ayarlarda ve 1024x768 çözünürlükte CS:GO oynuyorsak, bu talebimiz bu oyunda da devam edecek illaki. Ara animasyonlarla vakit kaybetmek istemeyiz.

Genel yorum: Eğer Valorant olmasa böyle bir girişimde bulunmazdı Valve. Kesinlikle çok gerekliydi ve hakketiği yatırımı da almış gibi duruyor. Subtick, Source 2, Premier Ranked meselelerini çok beğendik. Umarız ki mekanikler daha da geliştirilir. Yeni Smoke harika. Ayrıca oyun renklerini de çok beğendim. Birini görememe şansımız kalmıyor pek. Bir an önce beta sürecinden çıkıp genel yayına geçmesini temenni ediyorum.

Oyunun ağırlığı ve grafikler hakkındaki yorumunuza katılıyorum. Bana da oyuncular çok daha ağırdan alıyormuş/oyun çok daha yavaş ilerliyormuş gibi geldi. Fakat adamı öldürdüğünüzü anlamak bence daha kolay olmuş ekranın altındaki efekt ve çıkan küçük ses efekti CS:GO'da acaba adamı vurdum mu vurmadım mı hissini kaldırmış. Vuruşuna maalesef ki hâlâ alışamadım, garip bir şekilde CS:GO'dan daha zor geliyor bana (Deagle hariç, çok daha isabetli gidiyor.). Bakalım CS:GO sonuçta 10 yıllık bir oyundu anında yeni mekaniğe alışmamız kolay olmayacaktır.

Geri
Yukarı