CS 2 neden kötü hissettiriyor?

Oyunun ağırlığı ve grafikler hakkındaki yorumunuza katılıyorum. Bana da oyuncular çok daha ağırdan alıyormuş/oyun çok daha yavaş ilerliyormuş gibi geldi. Fakat adamı öldürdüğünüzü anlamak bence daha kolay olmuş ekranın altındaki efekt ve çıkan küçük ses efekti CS:GO'da acaba adamı vurdum mu vurmadım mı hissini kaldırmış. Vuruşuna maalesef ki hâlâ alışamadım, garip bir şekilde CS:GO'dan daha zor geliyor bana (Deagle hariç, çok daha isabetli gidiyor.). Bakalım CS:GO sonuçta 10 yıllık bir oyundu anında yeni mekaniğe alışmamız kolay olmayacaktır.
Ayaktan dolayı yanılıyorsunuz. Her iki oyunda da karakter saniyede en fazla 250.0 velocity ile ilerliyor. Yani saniye başına 2.5 metre.

Hocam FPS ani düşüşünden dolayı o oynayanlar nasıl oynuyor bende merak ettim son sistem oynayan kişilerde bile ani drop ve takılma donma gibi sorunlar yüzünden PC'si bozulan bile varken onlar nasıl rahatlıkla oynuyor insan merak ediyor yani kötü hissetirmesinin nedeni bana göre ani FPS düşüşü oyunda optimizasyon diye bir şeyin olmaması kötü hissetirmesinin en başında geliyor.

Hareket hızı olarak demedim zaten sadece oyun genel olarak daha yavaş hissettiriyor.
İşte yavaş hissetirmesinin nedeni buglar hatalar FPS ani düşüşler droplar takılmalar donmalar oyunun akıcı olmaması nedeni bunlar hocam bence.

Hocam FPS ani düşüşünden dolayı o oynayanlar nasıl oynuyor bende merak ettim son sistem oynayan kişilerde bile ani drop ve takılma donma gibi sorunlar yüzünden PC'si bozulan bile varken onlar nasıl rahatlıkla oynuyor insan merak ediyor yani kötü hissetirmesinin nedeni bana göre ani FPS düşüşü oyunda optimizasyon diye bir şeyin olmaması kötü hissetirmesinin en başında geliyor.

İşte yavaş hissetirmesinin nedeni buglar hatalar FPS ani düşüşler droplar takılmalar donmalar oyunun akıcı olmaması nedeni bunlar hocam bence.
Yok hocam benim performans anlamında gram sıkıntım yok. En yüksek ayarlarda 230 FPS akıcı oynuyorum ama bugün tekrar girdiğimde sorunun ne olduğunu fark ettim. Oyun, normalde kullandığınız sensi çok çok daha yavaş olarak algılıyor garip bir şekilde. Sensi çok yükseltince rahat bir şekilde adam vurmaya başladım tekrardan. Silahlar hâlâ hantal gibi gözükse de oyuncunun tepkisine güzel cevap veriyor.

Kötüsün demek ki işte açıklama gerektirecek bir durum yok. Ayrıca hiçbir silah rework yemedi bütün spray patternler aynı. Kendin oynayamıyorsun diye işkembeden sallamaya gerek yok.

Hocam asla CS2 oynamamışsınız kesinlikle bu sorun var daha coverdan kafamı çıkarmadan koşarak peakleyip vuruyolar bilmediğin açık.

Abartıldığı kadar kötü değil optimizasyon drop falan yok sadece map ilk yüklenince takılmalar oluyor en fazla 5 saniye ondan sonra olmuyor suya girilmedikce FPS düşüşüde olmuyor. en kötü 60 fps gördüm onun dışında 120-150 genelde

Son düzenleme:
Hocam asla CS2 oynamamışsınız kesinlikle bu sorun var daha coverdan kafamı çıkarmadan koşarak peakleyip vuruyolar bilmediğin açık.

Abartıldığı kadar kötü değil optimizasyon drop falan yok sadece map ilk yüklenince takılmalar oluyor en fazla 5 saniye ondan sonra olmuyor suya girilmedikce FPS düşüşüde olmuyor. en kötü 60 fps gördüm onun dışında 120-150 genelde
Aynen.

Yani evet grafik anlamında ciddi anlamda güzelleşmiş ama tüm silahlar bir garip olmuş. Çoğu silah Valorant'taki gibi rastgele aim alıyormuş gibi hissettiriyor, saçma sapan yerlerden ölüyorum adamı bile görmüyorum. Yeni betaya açılmasına rağmen herkes yalayıp yutmuş gibi 20 tane maç attıysam 18'inde adamlar e-sporculardan daha iyi oynuyordu. Nereden nasıl çıktığımın hiçbir önemi yok her türlü silahtan anında HS yiyorum saçma sapan bir muhabbet. Hilesi çıkmış mıdır bilmiyorum ama umarım tamamen erişime açılınca böyle olmaz.
Fare ivmesi ayarı CS 2'de yok. O yüzden GO'da ki gibi adam vuramıyorsundur.

Serverlar çok kötü. Ve söyledikleri gibi serverların 128 tick olmadığı ortaya çıktı. Resmen gecikmeli oynuyorum oyunu 47 pingle. Oyun grafikleri ve oynanışı bence güzel olmuş. Ama bu serverlar ile oyun çok ileri gidemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı