CS 2 takas teklifinde dolandırıldım

Forumda ne kadar zeki insanlar var :)

Dostum bekleme süresi var diye eldiveni gönderdim karşılığındada ücret ödemesi aldım ne vaat etmiş olabilir? Bedavaya gönderecek halim yok. Halihazırda 3 tane itemi bekliyor gözüküyordu adam biri 20'sinde eline geçecek diğerleri de 22-24 diye 3 itemi bekliyorum 14 gün cezam var fazla trade attığım için gibi bir şeyler zırvaladı. Bende 20 centlik bir item yolladım kabul etti ettikten sonra 14 gün bekleme süresine girdi ve girdikten sonra da iptal edilebiliyordu ettim. Dedim madem bekleme süresi var atayım. Adam 15 saniye içerisinde hesabına gelmezse iptal et dedi yani önce güven aşıladı sonrasında yapması gerekeni yaptı. Dolandırıcı işte neyi uzatıyorsunuz? Yapılacak bir şey var veya yok denmesi yeterli 1-2 arkadaş harici hepsi "ya sen dolandırılmak istemişsin, yok efendim senin suçun falan fistan zırıldanıyor." Bende kimin suçu olduğunu biliyorum bende salaklık ben demiyorum ki bu Steam'in suçu. Ama Steam'in bununla ilgili yaptırım uygulamaması veya dolandırıcı olan birine itemi kaptırdıktan sonra herhangi bir işlem uygulamaması saçma.

Adamda en az 100 şikayet vardır, 2 yıllık hesabı. 10 yıllık adam takas yapmış karşılığında bir şey almamış bir problem var bunu incelemeye alalım diyebilir. Hadi itemi vermedin adamın erişimini engelle, daha fazla insan dolandırmasın? Ben görmezden geliyorum diye bir politika uygulaması saçma.

Yani steam insanları şuna teşfik ediyor, sen dolandırıldıysan sende onları dolandır. Gideyim bende 3-5 kişi dolandırayım o zaman böyle saçmalık olabilir mi?

Geçmiş olsun hocam. Kapitalizme hoş geldin.

Forumda ne kadar zeki insanlar var :)

Dostum bekleme süresi var diye eldiveni gönderdim karşılığındada ücret ödemesi aldım ne vaat etmiş olabilir? Bedavaya gönderecek halim yok. Halihazırda 3 tane itemi bekliyor gözüküyordu adam biri 20'sinde eline geçecek diğerleri de 22-24 diye 3 itemi bekliyorum 14 gün cezam var fazla trade attığım için gibi bir şeyler zırvaladı. Bende 20 centlik bir item yolladım kabul etti ettikten sonra 14 gün bekleme süresine girdi ve girdikten sonra da iptal edilebiliyordu ettim. Dedim madem bekleme süresi var atayım. Adam 15 saniye içerisinde hesabına gelmezse iptal et dedi yani önce güven aşıladı sonrasında yapması gerekeni yaptı. Dolandırıcı işte neyi uzatıyorsunuz? Yapılacak bir şey var veya yok denmesi yeterli 1-2 arkadaş harici hepsi "ya sen dolandırılmak istemişsin, yok efendim senin suçun falan fistan zırıldanıyor." bende kimin suçu olduğunu biliyorum bende salaklık ben demiyorum ki bu Steam'in suçu. Ama Steam'in bununla ilgili yaptırım uygulamaması veya dolandırıcı olan birine itemi kaptırdıktan sonra herhangi bir işlem uygulamaması saçma.

Adamda en az 100 şikayet vardır, 2 yıllık hesabı. 10 yıllık adam takas yapmış karşılığında bir şey almamış bir problem var bunu incelemeye alalım diyebilir. Hadi itemi vermedin adamın erişimini engelle, daha fazla insan dolandırmasın? Ben görmezden geliyorum diye bir politika uygulaması saçma.

Yani Steam insanları şuna teşfik ediyor, sen dolandırıldıysan sende onları dolandır. Gideyim bende 3-5 kişi dolandırayım o zaman böyle saçmalık olabilir mi?

Steam tek bir kişi değil, milyonlarca kişi orada takılıyor ve alışveriş yapıyor.

Basit düşünüyorsun fakat çok fazla skini olan birisinin bu şekilde sahte şikayetler ile spam sonucu envanterini kaybettiğini düşün. Asla orta yol yok sistem şu anda iyi bir sistem.

Şimdi bir daha anlatır mısın hep eksik anlattın. Adam sana 14 gün cezam var dedi ve ucuz bir eşya yolla kanıtlayayım dedi. Sonrasında sen ucuz eşya yolladın ve 14 gün bekleme süresine girdi.

Sonrasında sen 14 gün bekleme süresine ve bu sürede iptal edebileceğine güvenerek eldiveni yolladın elemana. O eldiven de 14 gün bekleme süresine girdi ve adam seni arkadaşlıktan çıkardı. Sonrasında arkadaşlıktan çıkardığı için takası iptal edemedin olay bundan ibaret değil mi?

Yapacak bir şey yok parayı almadan eşyayı göndermemeliydiniz olay bundan ibaret ise. Geçmiş olsun takmayın kafaya.

O eldiven de 14 gün bekleme süresine girdi ve adam seni arkadaşlıktan çıkardı. Sonrasında arkadaşlıktan çıkardığı için takası iptal edemedin olay bundan ibaret değil mi?

Bu kısma kadar doğru, eldiveni yolladım arkadaşlıktan çıkarıp kabul etmiş muhtemelen yani bekleme süresine girmeden dümdüz onayladı.

Yapacak bir şey yok parayı almadan eşyayı göndermemeliydiniz olay bundan ibaret ise. Geçmiş olsun takmayın kafaya.

Bu konu da haklısınız, suç bende ama Steam'in destek çıkmaması saçma. Dediğim gibi itemi karşılıksız yollamışım takası iptal etme veya karşı taraftan alıp geri vermeleri bence daha doğru bir hamle olurdu.

Oldukça pahalı olunca insanın canı sıkılıyor :)

Geçmiş olsun öncelikle. Yapılacak hiçbir şey yok malesef. Steam iptal etsin, hesabı kapatsın gibi isteklerinizde kendi açınızdan hakli olabilirsiniz ama geniş cerceveden malesef bu talebiniz yersiz. Eğer bu şekilde bir uygulama olsaydı kimse Steam'de ticaret yapamazdi, herkes ertesi gün yanlışlik oldu gibi değişik bahanelerle takas yapılan ürünü geri isteyebilirdi. Karşılığında bir şey almadım savunmasi da pek geçerli değil zira karşılığında bir şey almak istiyorsanız topluluk pazarı var oraya ürünü listeleyebilirsiniz. Kısacası mağduriyet var ortada ama karşılığı yok, karşılığının olmasi demek Steam'de item ve skinleri gerçek parayla asla satamamak demek. Bir nevi Steam buna göz yumuyor ama karşılığında da sorumluluk tamamen kullanicida oluyor ve Steam ne olursa olsun karışmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı